Ufam Bogu i on musi o tym wiedzieć, dlatego nie dbam o pozory wymyślone przez ludzi na ich własny użytek.
Rembrandt CytatyCytaty
Tam dojdę, gdzie graniczą Stwórca i natura.
Izraelowi, bratu starszemu, uszanowanie, braterstwo, pomoc.
Łatwiej ustanawiać prawa niż rządzić.
Nie mamy żadnego prawa być niezadowoleni z życia. Jeśli wydaje się nam, że jesteśmy z niego niezadowoleni, znaczy to, że mamy podstawy, aby być niezadowoleni z siebie.
Życie bez muzyki byłoby pomyłką.
Żadna inna książka nie była chętniej czytana i żadna nie wyrządziła więcej zła.
Życie zabiera ludziom zbyt wiele czasu.
Żeby mieć tylu słuchaczy, co podsłuchujących.
Każdy autor sztuk komicznych wie, że większość widowni śmieje się, gdy kilku widzów zacznie rechotać… Cały problem sprowadza się zatem do tego, jak tych kilka osób zmusić do śmiechu…
Dziś doszło do tego, że jeśli ktoś nie ulega każdej pokusie, to mówi się o nim, że ma silny charakter.
Najstraszniejszym [...] pytaniem pozostaje to, ile dokładnie grozy może znieść ludzki umysł i wciąż zachować niezłomną, nieugiętą łączność z rzeczywistością.
Nawet doświadczony leśnik nie wdrapie się na stary wiatrołom, jeśli może go ominąć. Drzewa leżące na kupie robią się złośliwe. Ugryzłyby cię, gdyby mogły.
Każde zawody wydają się uczciwe, jeśli wszyscy zostali oszukani.
Nie przynosimy niczego na ten świat, a już bankowo niczego nie zabieramy.
Człowiek ma oczy płytkie, u każdego widać, co na dnie, sknera czy fałszywiec, czy grzech ma na sumieniu, czy życie jego boleściwe.
Słowa przecież rosną dopiero w człowieku razem z nim. Wytapiają się jak z rudy z jego trosk, udręk, łez. Nikt nie otrzymuje ich w darze tylko dlatego, że się urodził, gdzie, kiedy. Ceną słów jest nasz los.
Ale człowiek taki już jest - pocieszyła się. - Zastępuje strachem większą część swoich emocji.
Każdy z nas żyje w swoim własnym świecie. Ale, gdy popatrzymy na niebo pełne gwiazd zobaczymy, że różne światy tworzą konstelacje, systemy słoneczne i galaktyki.
Miłości nie da się poskromić.
Miłość, co to jest miłość? Sądzę, że miłość to jest coś, czego właściwie nie można wyrazić słowami. Miłość jest pojmowaniem kogoś, kochaniem kogoś, dzieleniem z nim szczęścia i nieszczęścia. [...] Czy się straciło godność, czy też nie, o t…
Chętna uczynić z młodości zmierzch swojego życia. Gotowa wyrzec się wszystkiego.
Co za facet! Intrygujący, błyskotliwy, przystojny, tajemniczy... A do tego najprawdopodobniej potrafił podnosić auta jedną ręką.
Nie trzeba róść, gdzie nas nie posiano.
Są granice, których przekroczenie jest niebezpieczne: przekroczywszy je bowiem, wrócić już niepodobna.
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.
[...] wraz ze śmiercią człowieka umiera nieznany świat.
Myślę, że jest tylko jeden rodzaj ludzi. Ludzie.
Jeśli istnieje tylko jeden rodzaj ludzi, to dlaczego nie możemy żyć ze sobą w pokoju? Skoro wszyscy są tacy podobni, czemu schodzą czasem z dobrej drogi i zaczynają gardzić sobą nawzajem?
Wartość ludzkiego życia równała się wartości dziennej, głodowej porcji chleba
Tam, gdzie wódka, to się pchaj, a jak draka, to uciekaj.
Parówki są niezwykle zdrowe. Wzmacniają przeguby
Umierać trzeba ekskluzywnie, to nie tramwaj.
Większość psychologów uważa, że wrogość to wysublimowany pociąg seksualny.
Chciałbym cię nienawidzić. Chcę cię nienwidzić. Próbuję cie nienawidzić. Byłoby o wiele łatwiej, gdybym cię nienawidził. Czasami myślę, że cię nie nawidzę, a potem cie spotykam i..
- Tu jest Polska - [...]- Powtórz tę nazwę głośno i z dumą, bo tak się nazywa miejsce, w którym umrzesz...
Mnie się nigdy nie nudzi - odpowiedziałem zgodnie z prawdą. - Zawsze mam coś do roboty, a jak nie do roboty, to do przeczytania, a jak nie do przeczytania, to do przemyślenia. A resztę doby przesypiam.
Loren spojrzała na ukrzyżowanego Chrystusa na ścianie, wiszącego nad matką przełożoną. Przypomniała sobie stary kawał, który słyszała, kiedy zaczęła chodzić do tej szkoły. Chłopiec dostaje z matematyki same dwóje i jedynki, więc rodzice po…
Świat nie jest ani okrutny, ani radosny. Jest po prostu chaosem pędzących na oślep cząsteczek, mieszaniną reagujących ze sobą substancji chemicznych. Nie ma w nim prawdziwego ładu. Nie ma uświęconego potępienia zła i zwycięstwa słusznej sp…
Miałam głębokie rozkminki, czemu umiem bronić kierujących zorganizowaną grupą przestępczą. Ba! Czemu niektórych bardzo lubię… Za to nie jestem w stanie pracować przy zarzutach z artykułu dwieście i sześćdziesiąt z Kodeksu Karnego. Za żadne…
- Ty po prostu lubisz być ostro pierdolona nie? Po to mnie cały czas prowokujesz? - zapytałem, rozpinając rozporek.
I nie zawsze tak musi być, bo wolności nie ma się raz na zawsze.
W rezerwacie można się urodzić i można umrzeć, tylko nie da się tam żyć.
Żeby był, żeby chciał być, żeby nie zniknął.
Żaden mężczyzna nie miał tak mało czasu i nie dał mi tak wiele.
Usuńmy człowieka, a na zawsze znikną główne przyczyny głodu i pracy ponad siły. Człowiek jest jedynym stworzeniem, które konsumuje, niczego nie produkując.
Czy jednak całe to upodlenie wynika z porządku natury? Może nasz kraj jest zbyt ubogi, by jego mieszkańcy mogli żyć godziwie?