Home » Cytaty » Cytaty o państwie

Cytaty o państwie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o państwie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do państwa, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o państwie

***

Józef Piłsudski
I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści.
***
Richard Edgar Pipes
Tylko państwa demokratyczne z poczuciem patriotyzmu w narodzie są państwami stabilnymi.
***
George Washington
Naszą najważniejszą troską powinno być wspieranie nauki i literatury. Wiedza jest w każdym kraju najpewniejszą podstawą powszechnego szczęścia.
***
Lew Tołstoj
Zgoda na zabijanie jest nieuniknioną koniecznością w każdym ustroju państwowym.
***
Mikołaj Gogol
Nazwanie oszusta po imieniu to u nas nieomalże zamach na państwo.
***
Lew Tołstoj
Kościoły, dążąc wyłącznie do zysku są podporą państwa w wyzysku, ucisku i terrorze ludu.
***
Lew Tołstoj
Jeżeli każdy naród, albo państwo uważa się za lepsze od innego narodu, albo państwa, to wszystkie one znajdują się w grubym i szkodliwym błędzie.
***
Lew Tołstoj
Zgoda na zabijanie jest nieuniknioną koniecznością w każdym ustroju państwowym.
***
Stanisław Lem
Odległy musi być czas, w którym kandydatów na najwyższe stanowiska jakichkolwiek państw będzie się kierowało na egzaminacyjne filtry, ażeby umysłowości wielostronnie marne bez wszelkiego miłosierdzia kierować do robót publicznych.
***
Honoré de Balzac
Prawodawca sili się wszystko skupić w państwie, jak gdyby ono mogło działać.
***
Fryderyk Engels
Stając się w końcu faktycznie reprezentantem całego społeczeństwa, państwo czyni samo siebie zbytecznym (…). Państwo nie zostaje „zniesione”, ono obumiera.
***
Fryderyk Engels
Dopóki proletariatowi potrzebne jest państwo, dopóty potrzebne mu jest nie w interesie wolności, lecz w celu zdławienia swoich przeciwników.
***
Platon
Gdy zmienią się trendy muzyczne, jednocześnie zmianom ulegają fundamentalne prawa państwa.

Powyższy wpis został zobaczony od 29.01.2024 już 7384 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply