Home » Cytaty » Cytaty Janusza Korwin-Mikke

Cytaty Janusza Korwin-Mikke

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski polityk Janusz Korwin-Mikke.

Cytaty Janusza Korwin-Mikke mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Korwin-Mikke możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Janusza Korwin-Mikke, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Janusza Korwin-Mikke

***
Jeżeli tylko pozwolimy urzędnikom dawać dziecku mleko do szkoły, to jutro będą dawać bułki z szynką, a pojutrze dawać samochody do użytku służbowego. Żaden urzędnik nie może mieć prawa ingerencji w rynek, bo jeżeli tylko raz damy mały palec, to natychmiast rząd połknie wszystko.
***
Socjalizm jest to ustrój niewolniczy i możemy sobie wybrać właściciela. Jeden właściciel nakaże nam religię, a drugi zakaże nam religii.
***
Żaden normalny człowiek się nie ubezpiecza, bo z całą pewnością więcej zapłaci niż dostanie, gdyż musi pokryć koszty funkcjonowania ubezpieczyciela.
***
Polska musi być otwarta na wszystkie możliwe koalicje jakie powstaną, bo mogą być różne zagrożenia i nie możemy z góry powiedzieć, czy jednego dnia nie zawrzemy jednego traktatu, a jutro innego. To musi być całkowicie oddzielone od sympatii ludzi. Możemy lubić pana Putina, możemy lubić pana Łukaszenkę, możemy lubić Obamę, możemy lubić kogoś tam innego […]. A mimo to, nie powinno to mieć żadnego wpływu na naszą politykę.
***
Blokady? Jakie blokady? Za mojej władzy żadna nie utrzymałaby się dłużej jak 5 minut. Blokadę bym rozwalił, chłopom poobijał mordy, a ciągniki spalił!
***
Co to jest demokracja: rządy ludzi, którzy nie znają się na niczym i decydują o wszystkim.
***
Demokracja to ustrój, w którym rządzi durnota — przecież wiadomo, że głupich jest więcej niż mądrych.
***
Gdyby Newton sprzątał w domu, nie wymyśliłby prawa powszechnego ciążenia.
***
Wolny człowiek ma prawo używać dowolnych analogii i porównywać pancernika z mrówką.
***
Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja jest zawsze głupia.
***
Idiota z dyplomem to taki sam idiota, jak przedtem — tylko z pretensjami.
***
Jeśli bowiem samochód jedzie w złym kierunku, lepsze paliwo nic nie daje.
***
Jak mówił Machiavelli, jeżeli nie chcesz kogoś skrzywdzić, to go zabij. Otóż, byli Żydzi krzywdzeni przez Polaków i byli Żydzi krzywdzeni przez Niemców. Żydzi krzywdzeni przez Polaków doświadczali drobnych niegodziwości – czasem ktoś wybił im szybę, ktoś pobił, wywrócił stragan – ale ci ludzie przeżyli i to rozpamiętywali. Natomiast Żydzi zamordowani przez Niemców – nie żyją
***
W socjalizmie rozwiązuje się problemy, które nie występują w żadnym innym ustroju.

Powyższy wpis został zobaczony od 27.12.2023 już 3287 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply