Home » Uncategorized » Cytaty Mateusza Grzesiaka

Cytaty Mateusza Grzesiaka

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest Mateusz Grzesiak.

Cytaty Mateusza Grzesiaka mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Grzesiaka możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Mateusza Grzesiaka, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Mateusza Grzesiaka

***

W efekcie pychy ujawniają się zaś fanatyzm naśladowców, utrata partnerstwa, klakieryzm, arogancja, negacja i narcyzm. Sytuacja, w której ktoś kocha samego siebie bardziej niż życie. To stan, w którym ludzie nie chcą widzieć świata – chcą natomiast widzieć siebie jako świat.
***
Miłością jest chód człowieka bez nogi, bo została mu tylko jedna, Miłością jest zmywanie naczyń, bo to znaczy,że komuś smakowało jedzenie, Miłością jest dostać rachunek, bo to znaczy, że się miało pieniądze do wydania, Miłością jest się rozwieść, bo to daje szansę zbliżyć się do prawdziwego siebie, Miłością jest deszcz, który daje trawie rosnąć, by potem zrobić na niej rodzinny piknik, Miłością jest sikający pies, którego przyjmuje bezwarunkowo ziemia, Miłością jesteś Ty, Ty sam, bez żadnej maski (…) Znam Cię. Znam Cię bardzo dobrze. Jesteś taki sam jak ja.
***
Właśnie to przeżywa spora liczba naszych rodaków, którzy cierpią na cienie „polskości” – zestaw ograniczających przekonań tworzących mentalność narzekactwa, zawiści, braku zaufania i krytycyzmu, poczucia gorszości, lęku przed popełnianiem błędów.
***
Jedną z najbardziej babskich „strategii” przetrwania jest znaleźć męskiego samca, po czym zamienić go w cipę, która jest nudna i którą się zdradza na boku. Brzydki zwyczaj, ale ferowany chęcią zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa.
***
Jeśli bowiem chcesz operować z sukcesem na wielu różnych polach, potrzebuje do tego po prostu większej inteligencji. Ta zaś wzrasta z każdym nowym perfekcyjnie stworzonym „ja”.
***
Nie chciałem być zwykły. To udawanie, by się nie wychylać. Niezwykłość jest faktem. Borsuk nie udaje żyrafy, lecz borsukuje.
***
Tak kończy się krótka wycieczka niespełnionych oczekiwań, po których pozostaje zawód, rozżalenie i pretensje. Wszystkie one są jednak potrzebne, by iść w kierunku Prawdy. Bez idealizacji nie ma bólu, jest akceptacja i prawdziwość. Akceptować można tylko prawdziwość, od całej reszty się uzależnia w ten czy inny sposób.
***
Mieć ogromny szacunek do człowieka, z którym się spotykasz. To ważna dla Ciebie osoba, nawet jeśli nie wiesz dlaczego.
***
Szczęście to tworzyć samemu wspomnienia, które chce się pamiętać, i nie deliberować nad tym, co było nieprzyjemne.
***
Prawda się kończy, gdy zaczynają się słowa, (…) może dlatego, że inne są słowa osobowości, a inne serca.
***
Ten, co zna swoją wartość, nigdy nie będzie niszczył innych, by budować siebie.
***
Otwartym nie można się stać, ale można przestać być zamkniętym.
***
W takim funkcjonowaniu przyszłość jest zawsze atrakcyjniejsza od teraźniejszości i pojawia się coś, co psycholodzy nazywają future junkie. TO młoda ekspansywna energia męska, „ćpun przyszłości”, który ciągle myśli o tym, co będzie, i ciągle połyka kolejne sukcesy, jednocześnie nie robiąc miejsca, żeby się tym cieszyć.

Powyższy artykuł został zobaczony od 14.07.2023 już 9292 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply