Home » Cytaty » Cytaty o czytaniu

Cytaty o czytaniu

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o czytaniu i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do czytania, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o czytaniu

***

Laurence Olivier
Klasyk to autor, którego się cytuje, ale nie czytuje.
***
Stanisław Lem
Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta.
***
Henryk Sienkiewicz
Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra.
***
Denis Diderot
Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać.
***
Henri Bergson
Sztuka pisarza polega przede wszystkim na tym, abyśmy czytając go, zapominali, że posługuje się on słowami.
***
Zbigniew Herbert
Wolę czytać, niż pisać, jestem dobrym czytelnikiem – tak samo jak uważam, że jestem bardzo dobrym widzem malarstwa. Uważam, że to też wymaga pewnego talentu i można nawet na tym poprzestać.
***
Maria Skłodowska-Curie
Czytam kilka rzeczy, ponieważ zajmowanie się długie jednym przedmiotem nużyłoby mój bez tego nieraz wyczerpany umysł. Gdy jestem absolutnie niezdatna do produkcyjnego czytania, przerabiam algebraiczne lub trygonometryczne zadanie, bo te nie dopuszczają kompromisów z uwagą i wytrzeźwiają mnie.

Powyższy artykuł został pokazany od 07.06.2021 już 7496 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*