Home » Cytaty » Cytaty Michela Houellebecq’a

Cytaty Michela Houellebecq’a

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest francuski pisarz Michel Houellebecq.

Cytaty Michela Houellebecq’a mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Houellebecq’a możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Michela Houellebecq’a, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Michela Houellebecq’a

***

Gdyby należało podsumować stan współczesnego umysłu jednym słowem, byłoby nim właśnie to, które wybrałem: gorycz.
***
Dzień był spokojny, ale trochę smutny, jak na ogół niedziele w Paryżu, zwłaszcza jeżeli nie wierzy się w Boga.
***
Liberalizm ekonomiczny to poszerzenie pola walki, walki, która toczy się w każdym wieku i we wszystkich klasach społecznych.
***
Czymkolwiek by była, miłość istnieje, ponieważ możemy zaobserwować jej działanie.
***
Palenie papierosów stało się jedynym obszarem prawdziwej wolności w moim życiu. Jest czynnością, której się w pełni oddaję całym moim istnieniem. To mój jedyny projekt.
***
Wierzcie mi, znam życie; to wszystko jest absolutnie przechlapane.
***
Gdybym nie opisywał tego, co widzę, cierpiałbym tak samo – a może trochę bardziej.
***
[…] absolutna samotność, uczucie uniwersalnej pustki, przeczucie, że wasze istnienie zbliża się do jakiejś bolesnej i ostatecznej katastrofy, łączą się, by pogrążyć was w stanie prawdziwego cierpienia.
A jednak wciąż nie macie ochoty umierać.

Powyższy wpis został pokazany od 29.06.2023 już 3447 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply