Home » Cytaty » Cytaty Anny Achmatowej

Cytaty Anny Achmatowej

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski rosyjska poetka Anna Achmatowa.

Cytaty Anny Achmatowej mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Achmatowej możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Anny Achmatowej, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Anny Achmatowej

Zataczając się wyszedł (po brzeg) ode mnie- Gorzkim skurczem ból usta mu zwiódł. Zbiegłam za nim schodami przez ciemnię, zbiegłam za nim bez tchu aż do wrót. Zawołałam: To żart!…
***
W kominie gaśnie płomień, Świerszcz ćwierka smętne trele. Ktoś na pamiątkę po mnie Wziął biały pantofelek. […] A sercu trudno wierzyć: Nie minie czasu wiele – On wszystkim zacznie mierzyć…
***
I bledsza jest niż jedwab lila Twarz moja od przeczucia losu, I brwi dosięga mi co chwila Nie zakręcony pukiel włosów.
***
Być mrocznym samotnym nerwowo-wzrocznym obserwatorem Wirującego diamentu świata.
***
Wzięli ciebie, gdy świt się rozniecał, Szłam za tobą jak za trumną twoją, Dzieci w ciemnym płakały pokoju, Przed boźnicą topiła się świeca. Na twych bladych wargach chłód ikony, Pot…
***
Chór aniołów śpiewał z nieb czeluści, Rozjarzyło się niebo ogromnie. Ojca spytał: Czemuś mnie opuścił? A do Matki wyrzekł: Nie płacz po mnie.
***
Tyle próśb zawsze ma ukochana, Porzucona próśb żadnych nie miewa…
***
W blaskach zachodu pożółkł świat, Czule kwietniowy chłód się skrada. Spóźniłeś się o tyle lat, A jednak jestem tobie rada.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 19.07.2023 już 3965 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply