Home » Cytaty » Cytaty Stanleya Kubricka

Cytaty Stanleya Kubricka

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykański reżyser Stanley Kubrick.

Cytaty Stanleya Kubricka mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Kubricka możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Stanleya Kubricka, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Stanleya Kubricka

***

Sztuka przekształca życie, ale nie tworzy życia ani nie powołuje życia.
***
Wielkie narody zawsze zachowywały się jak gangsterzy, a małe narody jak prostytutki.
***
Ekran jest magicznym medium. Ma taką moc, że może angażować zainteresowanie, ponieważ przekazuje emocje i nastroje, w sposób z jakim żadna inna forma sztuki nie może się zmierzyć.
***
Zniszczenie tej planety nie miałoby wielkiego znaczenia w kosmicznej skali.
***
Uważam, że narkotyki są w zasadzie bardziej użyteczne dla odbiorców niż dla artystów.
***
Nie zawsze wiem czego chcę, ale wiem czego nie chcę.
***
Obserwacja jest umierającą sztuką.
***
Wyczucie doświadczenia jest ważniejszą rzeczą, niż zdolność do jego werbalizacji lub analizy.
***
Aktorzy to w gruncie rzeczy narzędzia do wytwarzania emocji. Niektórzy zawsze są gotowi do działania, inni potrafią osiągnąć fantastyczny poziom w jednym ujęciu, a potem nigdy go już nie powtórzyć, choćby nie wiem, jak się starali.
***
Reakcje na sztukę są bardzo różne, bo zawsze są reakcjami bardzo osobistymi.
***
Przyszło nam na myśl, że dla Greków wielkie obszary morza musiały kryć tego samego rodzaju tajemnicę, jaką przestrzeń kosmiczna dla naszego pokolenia.

Powyższy artykuł został pokazany od 15.01.2024 już 5239 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply