Home » Cytaty » Cytaty Johanna Wolfganga Goethe

Cytaty Johanna Wolfganga Goethe

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest niemiecki poeta Johann Wolfgang Goethe.

Cytaty Johanna Wolfganga Goethe mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Johanna Wolfganga Goethe możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Johanna Wolfganga Goethe, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Johanna Wolfganga Goethe

***

Wszystko co jest przejściowe, jest tylko metaforą.
***
Natura stale z nami rozmawia, ale nie zdradza nam swych praw.
***
Podobno półbogiem jest człowiek? I cóż stąd, gdy sił mu nie staje w chwili, kiedy potrzebuje ich najbardziej. Cóż mu stąd, jeśli zarówno wśród wzlotu najwyższej radości, jak i wśród pognębienia najsroższego bólu, musi powracać do onej człowieczej normy, do poziomu onej jałowej, tępej i zimnej świadomości i nie może, chociaż pragnie i tęskni zatonąć w toniach nieskończoności!
***
Biada temu, kto nadużywa przewagi, jaką nad sercem drugiego posiada, w tym celu, by pozbawić go radości, kiełkującej na dnie jego serca.
***
Jest to pewnikiem, że tylko miłość czyni człowieka potrzebnym na świecie.
***
Kto ma siłę, ma i prawo.
***
Nie, serce me nie jest tak zepsute! Słabe, dość słabe! A czyż to nie zepsucie?
***
Pewnym swojej wiedzy jest się tylko wtedy, kiedy się wie mało; razem z wiedzą rosną wątpliwości.

Powyższy wpis został wyświetlony od 12.07.2023 już 5086 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply