Home » Cytaty » Cytaty Rafała Wojaczka

Cytaty Rafała Wojaczka

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski poeta Rafał Wojaczek.

Cytaty Rafała Wojaczka mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Wojaczka możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Rafała Wojaczka, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Rafała Wojaczka

***

Moja nieśmiertelność jest krótka, ale pewna.
***
Śmierć jest przecinkiem w zdaniu twego życia.
***
Powiedz mi, że się boisz, uwierzę, że jesteś.
***
Zaprawdę powiadam ci, poetą się jest. Jest się nim, żyjąc. Zaś bywa się czasem skrybą, czyli grafomanem. Bywa się nim wtedy, kiedy braknie siły, by dźwigać ciężar swego życia. Wtedy ucieka się do ogródka sztucznym sposobem ogrodzonego i sadzi się smętne kwiatki na schludnej grządce. Jeszcze dobrze, gdy temu procederowi towarzyszy ironia. Ale najczęściej ogrodnikowi wydaje się, że kwiatek pieczołowicie przez niego hodowany dorównuje urodą niebieskiej róży. W przypadku bardziej zaawansowanego obłędu taki działkowicz całkiem zatraca poczucie rzeczywistości. Oto on wyhodował różę!
***
To jest kiełbasa
To jest moja matka jadalna
A to jest mój głód dziecinny
***
Przerosło mnie
serce
cały jestem wewnątrz
korzeń

Powyższy wpis został pokazany od 09.01.2024 już 9822 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply