Home » Cytaty » Cytaty o podatkach

Cytaty o podatkach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o podatkach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do podatków, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o podatkach

***

Margaret Mitchell
Śmierć, podatki i dziecko! Nie ma na nie odpowiedniego momentu.
***
Benjamin Franklin
Jesteśmy o wiele bardziej opodatkowani przez nasze próżniactwo, pychę i głupotę niż przez rząd.
***
Mark Twain
Różnica między preparatorem zwierząt a poborca podatkowym? Preparator zdziera tylko skórę.
***
Karol Marks
Jest tylko jeden sposób, by zabić kapitalizm: podatki, podatki i jeszcze raz podatki.
***
Benjamin Franklin
Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
***
Lew Tołstoj
Człowiek nie powinien dawać dobrowolnie rządom podatków, ani pośrednich, ani bezpośrednich, także nie powinien korzystać z pieniędzy, zbieranych przez podatki, w formie pensji, emerytury, gratyfikacyi itp. ani też z instytucyi państwowych, utrzymywanych przy pomocy podatków, zebranych przymusowo z ludu… Człowiek chcący działać nie na swe osobiste dobro wyłącznie, ale ku polepszeniu bytu ludzi, nie powinien uciekać się do gwałtów rządowych dla obrony ziemi i innych przedmiotów, ani dla bezpieczeństwa osobistego albo bliźnich; lecz władać ziemią i przedmiotami swej własnej albo cudzej pracy o tyle tylko, o ile do nich inni nie roszczą żądań.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 24.01.2023 już 5518 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*