Home » Cytaty » Cytaty Bertranda Russella

Cytaty Bertranda Russella

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest brytyjski filozof Bertrand Russell.

Cytaty Bertranda Russella mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Russella możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Bertranda Russella, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Bertranda Russella

***

Historia świata jest sumą tego, czego można było uniknąć.
***
W cierpieniu jest tysiąckrotnie więcej doświadczenia niż przyjemności.
***
Ludzie uroczyści są najczęściej matołami.
***
Cynizm to produkt wygodnictwa i bezsilności.
***
Strach jest głównym źródłem przesądu i jedyną przyczyną okrucieństwa.
***
Problemem jest dziś, jak przekonać ludzkość, aby zechciała przeżyć.
***
Wydaje się, że naśladowanie bohatera lub bohaterki nie jest szczególnie satysfakcjonującym zajęciem. Może lepiej pogodzić się z naszą prawdziwą osobowością?
***
Element okrucieństwa w działaniach ludzi wielkich można przypisać temu, że ich kariera, nieświadomie dla nich samych, jest odwetem za to, co wycierpieli w młodości.
***
Wielu ludzi prędzej by umarło, niż zaczęło myśleć i rzeczywiście tak robią.
***
Bogaćcie się, a będzie wam dane. Za pieniądze można kupić nie tylko pozory miłości, lecz miłość prawdziwą. To niesprawiedliwe i niepożądane, ale to fakt.
***
Im intensywniejsza była religijność danego okresu historii, im głębsza wiara w dogmat, tym większe było okrucieństwo i tym gorszy ogólny stan rzeczy.
***
Ignoruj fakty i rozsądek, żyj w świecie własnych fantastycznych i mitomańskich namiętności, postępuj tak z oddaniem i przekonaniem, a zostaniesz jednym z proroków naszego wieku.
***
To smutne, że głupcy są tak pewni siebie, a ludzie mądrzy tak pełni wątpliwości.
***
Religia zapobiega temu żeby nasze dzieci miały racjonalne kształcenie; religia nie dopuszcza do usunięcia podstawowych przyczyn wojny, religia nie pozwala nam na nauczanie etyki naukowego współdziałania zastępując to starymi dzikimi doktrynami grzechu i kary. Możliwe, że ludzkość stoi na progu złotego wieku, ale jeśli tak jest, niezbędne będzie naprzód uśmiercić smoka, który strzeże drzwi, a tym smokiem jest religia.
***
Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Powyższy wpis został pokazany od 13.07.2023 już 5714 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply