Home » Cytaty » Cytaty Deana Raya Koontza

Cytaty Deana Raya Koontza

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykański pisarz Dean Ray Koontz.

Cytaty Deana Raya Koontza mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Koontza możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Deana Raya Koontza, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Deana Raya Koontza

***

Szczęście to rzadki towar na świecie. Nie odtrącaj go. Chwytaj każdą minutę, jaka ci się trafi, i nie oglądaj się za siebie.
***
Zazdroszczą ci po prostu tego, że jesteś szczęśliwym człowiekiem. Zazdroszczą ci tego, że ty im nie zazdrościsz. Jedną z najsmutniejszych właściwości człowieczej egzystencji jest fakt, że niektórzy ludzie nie potrafią cieszyć się samym życiem, ale radość znajdują tylko w niepowodzeniach innych.
***
Miłość jest świętą szatą, utkaną z płótna tak cienkiego, że trudno ja zobaczyć, a mimo to tak mocną, że nawet śmierć nie może jej rozedrzeć, szatą, która nigdy się nie wystrzępi, która ogrzewa to, co w przeciwnym razie byłoby nieznośnie zimnym światem, ale czasem miłość potrafi być również ciężka jak stalowa kolczuga. Brzemię miłości w tych wypadkach, gdy naprawdę jest trudnym do udźwignięcia ciężarem, czyni ja tym cenniejszą, kiedy w lepszych czasach chwyta wiatr w rękawy i unosi cię jak na skrzydłach.
***
Każdy człowiek to potencjalny morderca. Kiedy w grze stawką staje się życie, każdy jest zdolny do wszystkiego. A to jasne jak słońce, że tu chodzi o nasze życie.
***
Jaki dziwny jest ten świat: to, co potrafimy tak bezpośrednio dotknąć, co jest tak realne dla naszych zmysłów – fascynująca budowa kobiecego ciała, własne mięśnie i kości, zimne morze i migotanie gwiazd – jest o wiele mniej rzeczywiste, niż to, czego nie możemy dotknąć, posmakować, powąchać lub zobaczyć. Widok rowerów i chłopców jest o wiele mniej prawdziwy niż to, co czujemy umysłem i sercem, mniej materialny niż przyjaźń, miłość i samotność, niż to wszystko, co przetrwa znacznie dłużej niż świat.
***
Nigdy nie zostawiaj przyjaciela. Przyjaciele to wszystko, dzięki czemu uda nam się przebyć ten świat – i jedyne z tego świata, co może uda nam się spotkać w następnym…
***
Śmierć dziecka – nieważne w jakim wieku – jest czymś tak nienaturalnym i niewłaściwym, że po takiej tragedii trudno na nowo odszukać sens życia. Nawet, gdy zaakceptuje się ten fakt i osiągnie w jakimś stopniu równowagę, radość na zawsze pozostaje niedostępna, jak wspomnienie wody w wyschniętej studni, niegdyś pełnej po brzegi, ale teraz skrywającej jedynie głęboki, wilgotny zapach dawnej obfitości…
***
Nigdzie nie jest bezpiecznie, dopóki człowiek tego nie pragnie…
***
Co znajdziesz za ostatnimi drzwiami przed niebem ?
Jeżeli masz zamknięte serce nie znajdziesz za tymi drzwiami nic co by ci oświetliło drogę,
ale jeżeli twoje serce jest otwarte znajdziesz tam ludzi którzy szukają tak jak i ty i razem odnajdziecie właściwe drzwi.

Powyższy artykuł został pokazany od 27.12.2023 już 9708 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply