Home » Cytaty » Cytaty André Gide

Cytaty André Gide

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest francuski pisarz André Gide.

Cytaty André Gide mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Gide możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów André Gide, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty André Gide

***

Talent to strach przed porażką.
***
Przesądy są podporami cywilizacji.
***
Piekło literatury wybrukowane jest szlachetnymi intencjami.
***
Nie ufaj uczuciom, które za prędko znajdują swój wyraz.
***
Najgorsze postanowienia są zwykle najtrwalsze.
***
Kiedy filozof odpowiada, przestajemy rozumieć, o co pytaliśmy.
***
Jest dla mnie jasne, że to, co zwiemy pragnieniami, to sznurki, które ma w ręku Bóg, i które wprawiają nas w ruch jak marionetki.
***
Lepiej być nienawidzonym za to, czym się jest, niż być kochanym za to, czym się nie jest.
***
Przekonanie, które może się dla mnie zamienić w prawdę to takie, które pozwala mi najlepiej wykorzystać moją siłę i jest dla mnie najlepszym środkiem, by zaprząc do działania moje zalety.
***
Z dobrych uczuć robi się złą literaturę.
***
I znów leżąc w łóżku, głowę mam do cna skotłowaną i myślę niejasno, nim zapadnę w sen: jest rzeczywistość i są sny; a potem jest druga rzeczywistość.

Powyższy wpis został wyświetlony od 10.01.2024 już 8916 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply