Home » Cytaty » Cytaty Michaiła Bułhakowa

Cytaty Michaiła Bułhakowa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest rosyjski pisarz Michaił Bułhakow

Cytaty Michaiła Bułhakowa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Bułhakowa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Michaiła Bułhakowa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Michaiła Bułhakowa

[…] po to, żeby czymś kierować, trzeba mieć bądź co bądź jakiś dokładny plan, obejmujący jakiś możliwie przyzwoity czas. Pozwoli więc pan, że go zapytam, jak człowiek może czymkolwiek kierować,…
***
Któż to powiedział, że nie ma na świecie prawdziwej, wiernej i wiecznej miłości? A niechże wyrwą temu kłamcy jego plugawy język!
***
Nie ma dokumentu, więc nie ma i człowieka.
***
Zbyt mnie straszyli i teraz niczym już przestraszyć nie są w stanie.
***
Dostojewski umarł… Protestuję! Dostojewski jest nieśmiertelny!
***
Odejdź z mojej pamięci, dopiero wtedy będę wolna..
***
To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem.
***
Na co by się zdało twoje dobro, gdyby nie istniało zło i jakby wyglądała ziemia, gdyby z niej zniknęły cienie?
***
Rękopisy nie płoną
***
Pisarz jest pisarzem, ponieważ pisze, a bynajmniej nie dlatego, że ma legitymację.
***
Dziś na przykład jestem osobą nieurzędową, a jutro, patrzcie no tylko, już urzędową! A bywa i na odwrót, oj i to jeszcze jak!
***
– Niech mnie diabli porwą! – Niech diabli porwą? To się da zrobić…
***
Ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha.
***
Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Najgorsze, że to, iż jest śmiertelny, okazuje się niespodziewanie, w tym właśnie sęk!

Powyższy artykuł został pokazany od 04.02.2023 już 2483 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply