Home » Cytaty » Cytaty o krajobrazie

Cytaty o krajobrazie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o krajobrazach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do krajobrazów, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o krajobrazie

***

Aleksander Dumas (ojciec)
Przeszłość jest niby krajobraz – zaciera się, w miarę jak się oddalamy.
***
Henri-Frédéric Amiel
Krajobrazy są stanami duszy
***
Janusz Głowacki
Dookoła jak nie rzeka, to bagno, jeżeli już nie bagno, to grzęzawisko, a jak pole, to na polu kamienie, a pod kamieniem jak nie żmija to ropucha (…) Jeśli idzie o światopogląd to oczywiście nie ma chałupy z numerem 13, jak urodzi się kot w kolorze czarnym, to się go utopi (…) Oczywiście nie pożycza się mleka, a tym bardziej masła po zachodzie, a w każdym razie zabiera zastaw, żeby pożyczający nic odejmował snu dzieciakom.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 22.07.2023 już 4175 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply