Home » Cytaty » Cytaty Steve’a Jobsa

Cytaty Steve’a Jobsa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest Steve Jobs.

Cytaty Steve’a Jobsa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Jobsa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Steve’a Jobsa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Steve’a Jobsa

Chcesz spędzić resztę życia na sprzedawaniu słodkiej wody, czy chcesz mieć szansę zmienić świat?

***

W przyszłości najbardziej przekonującym powodem dla ludzi do kupienia komputera będzie podłączenie go do ogólnokrajowej sieci komunikacyjnej. Jesteśmy na początku etapu który będzie prawdziwym przełomem dla ludzi – taki jakim był telefon.

***

Kiedy chcę pobudzić swój mózg do pracy, włączam komputer. Kiedy chcę odpocząć, włączam telewizor.

***

Jest naprawdę ciężko zaprojektować coś na podstawie grup fokusowych. Wielokrotnie ludzie sami nie wiedzą czego chcą, dopóki się im tego nie pokaże.

***

Nigdy nie martwiliśmy się rynkowymi liczbami. Apple stara się skupiać swoją uwagę niemalże całkowicie na produkcie, bo tylko on się tak naprawdę liczy. Wielkie kampanie reklamowe są konieczne, kiedy firmy chcą rywalizować. Natomiast odpowiedni PR powinien polegać na edukowaniu ludzi. W tym biznesie nie ma miejsca na kantowanie klientów. Jakość produktu musi mówić sama za siebie.

***

Zamieniłbym całą swoją technologię, za jedno popołudnie z Sokratesem.

***

Jedną z moich mantr jest – skupienie i prostota. Prostota bywa trudniejsza niż złożoność: potrzebny jest ogrom pracy aby myśleć czysto, a przez to tworzyć prosto. Jednakże wysiłek w danej sytuacji jest tego wart, bo kiedy osiągniesz umiejętność tworzenia prostoty, możesz przenosić góry.

***

Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go na bycie kimś kim nie jesteś.

***

Dla rynku komputerowego nastaną mroczne wieki przez następnych 10 lat, a przynajmniej do końca dekady.

***

Technologie – to nic. Co jest naprawdę ważne i bardzo prawidłowe – to wiara w ludzi. Dajcie im narzędzia i za pomocą nich oni potrafią stworzyć coś pięknego.

***

Kreatywność to tylko połączenie różnych rzeczy. Kiedy zapytasz kreatywnych ludzi, jak oni to zrobili, poczują się winni, bo w rzeczywistości nie zrobili tego, tylko coś widzieli. Po jakimś czasie jest to dla nich oczywiste.

***

Jesteśmy tutaj, aby przyczynić się do tego świata. W przeciwnym razie, po co tu jesteśmy?

***

Bycie najbogatszym człowiekiem na cmentarzu nie ma dla mnie znaczenia… Chodzić spać z myślą, że zrobiło się coś fantastycznego… to się dla mnie liczy.

***

Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

***

Nie zależy mi na tym, by zostać najbogatszym człowiekiem na cmentarzu. Pójść spać, mogąc powiedzieć, że zrobiło się coś cudownego – to jest dla mnie ważne.

***

Twoja praca wypełni większość Twojego życia, jedynym sposobem aby osiągnąć satysfakcję jest wiara w to, że wykonujesz dobrą pracę. Jedyną drogą do wykonania dobrej pracy jest kochanie tego co się robi. Jeśli tego jeszcze nie znalazłeś – szukaj, nie rezygnuj. Kiedy poczujesz to w sercu będziesz wiedział, że to znalazłeś.

***

Jestem przekonany, że połowa tego co oddziela udanych przedsiębiorców od pechowców – to wytrwałość.

***

Jestem jedynym człowiekiem, który wie co to takiego stracić ćwierć miliarda dolarów przez rok. To bardzo dobrze formuje osobowość.

***

Kiedy brakowało mi pieniędzy siadałem myśleć, a nie biegłem zarabiać. Idea – najdroższy produkt na świecie.

***

Nie popełnić żadnych błędów – oznacza przeżyć niepełnowartościowe życie.

Powyższy artykuł został zobaczony od 11.02.2024 już 4134 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply