Home » Cytaty » Cytaty Ludwiga Wittgensteina

Cytaty Ludwiga Wittgensteina

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest filozof Ludwig Wittgenstein.

Cytaty Ludwiga Wittgensteina mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Wittgensteina możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Ludwiga Wittgensteina, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Ludwiga Wittgensteina

***

Ogół istniejących stanów rzeczy jest światem.
***
Przez ogół istniejących stanów rzeczy wyznaczone jest również to, jakie stany rzeczy nie istnieją.
***
Śmierć nie jest epizodem życia. Śmierci się nie doświadcza.
***
Dla odpowiedzi, której sformułować się nie da, nie da się także sformułować pytania.
***
O czym nie da się mówić, to się musi przemilczeć.
***
Aby móc nakreślić granicę myśli, powinniśmy poznać obie strony tej granicy […], musielibyśmy umieć pomyśleć, czego nie można pomyśleć.
***
Pewność jest jak gdyby tonem, jakim stwierdza się stan rzeczy, lecz nie wnioskuje się z tonu o tym, że ma się słuszność.
***
Ambicja zabija myśl.
***
Oby Bóg dał filozofowi wgląd w to, co leży przed oczyma wszystkich.
***
Pozostaw czytelnikowi to, co on sam potrafi.
***
Stawiam niezliczone niestosowne pytania. Gdybym tylko zdołał przedrzeć się przez ten las.
***
Wzajemne pozdrowienie filozofów powinno brzmieć: Nie spiesz się!
***
Filozofia niczego nie wyjaśnia i z niczego nie wyciąga wniosków – sprawia jedynie, że dostrzegamy rzeczy, które bez niej mogłyby ujść naszej uwadze. A jeśli wszystko jasno widzimy, nie ma już nic, co trzeba by objaśniać. Kto wie, może dlatego, że to co przed nami jest ukryte, wcale nas nie interesuje.
***
Nie jest mianowicie prawdą, że — w miarę jak przechodzimy od planety do mojej własnej ręki — pomyłka staje się coraz bardziej i bardziej nieprawdopodobna. Ale w pewnym punkcie jest ona już nie do pomyślenia.
***
Gdyby lew umiał mówić, nie moglibyśmy go zrozumieć.

Powyższy wpis został pokazany od 03.01.2024 już 7502 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply