Home » Cytaty » Cytaty o potędze

Cytaty o potędze

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o potędze i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do potęgi, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o potędze

***

Milan Kundera
Młodość nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka to potęga być młodym.
***
Lew Tołstoj
Zewnętrzna potęga jest tylko po to potrzebna aby ukryć fałsz.
***
Machiavelli Niccolò
Gubi sam siebie ten, kto drugiego czyni potężnym, gdyż tworzy tę potęgę zręcznością lub siłą, a jedno i drugie budzi nieufność u tego, który stał się potężny.
***
Zygmunt Krasiński
U ludzi marne słowo jest także potęgą.
***
Charles Baudelaire
Są urzeczenia tak potężne, że mogą być tylko cnotami.
***
Mikołaj Gogol
Śmiech – to potężna rzecz; nie pozbawia nikogo życia ani mienia, ale w jego obliczu grzesznik czuje się jak spętany zając.
***
Stanisław Wyspiański
Chłop potęgą jest i basta.
***
Paul Cézanne
Jakikolwiek by był nasz temperament lub potęga w obliczu natury, trzeba dać obraz tego, co widzimy, zapominając o wszystkim, co pojawiło się przed nami.
***
Henri-Frédéric Amiel
Porządek jest potęgą.

Powyższy artykuł został zobaczony od 29.07.2023 już 4425 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply