Home » Cytaty » Cytaty Giordano Bruno

Cytaty Giordano Bruno

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest włoski filozof Giordano Bruno.

Cytaty Giordano Bruno mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Bruno możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Giordano Bruno, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Giordano Bruno

Żydzi są rasą działającą na podobieństwo dżumy i cholery, rasa dla ogółu tak niebezpieczna, że zasłużyła na wytępienie, zanim się jeszcze zrodziła. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym…
***
Muszą być ludzie, którzy maja odwagę mówić swobodnie.
***
Kto chce poznać największe tajemnice natury, niechaj obserwuje i rozpatruje minima i maksima, przeciwieństwa i przeciwstawności.
***
Istnieje niezliczona ilość słońc; wokół tych słońc poruszają się niezliczone ziemie, podobnie jak siedem planet obiega nasze Słońce. Te światy są zamieszkane przez żyjące istoty.
***
Dobrem w dziedzinie sztuki jest to, co naśladuje przyrodę.
***
Wy, którzy mnie skazujecie, bardziej być może boicie się tego wyroku niż ja.
***
Nauka jest najlepszą drogą do tego, żeby ducha ludzkiego uczynić heroicznym.
***
Kto chce w prawidłowy sposób rozumować powinien umieć się odzwyczaić od przyjmowania czegokolwiek na wiarę. Przyzwyczajenie się do wierzenia jest największą przeszkodą poznania naukowego.
***
Jeśli to nie jest prawdziwe, to jednak dobrze wymyślone.
***
Ignorancja i arogancja to dwie nierozłączne siostrzyce.
***
Będąc człowiekiem nie jestem bliższy nieskończoności niż gdybym był mrówką, ale też nie jestem dalszy niż gdybym był ciałem niebieskim.

Powyższy wpis został zobaczony od 10.02.2024 już 7482 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply