Home » Cytaty » Cytaty Borysa Budki

Cytaty Borysa Budki

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski polityk Borys Budka.

Cytaty Borysa Budki mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Budki możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Borysa Budki, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Borysa Budki

***

I jeszcze będziecie chcieli tworzyć jakąś narodową sieć sklepów spożywczych. I to będzie Sasin robił? Jesteście większymi socjalistami niż Marks, Engels, wszyscy razem wzięci. Panie premierze, pan pomylił epoki. Naprawdę nie nadajecie się do zarządzania polską gospodarką. Nie nadajecie się do niczego. Pan broni Sasina? 70 baniek wyrzuconych w błoto. 30 mld mniej są warte aktywa spółek Skarbu Państwa po 6 miesiącach nadzoru przez pana Sasina. Pan nie ma wstydu, broniąc tego człowieka.
***
Jesteśmy tutaj, ponieważ totalne państwo PiS próbuje karać za to, że ktoś przyszedł na czarno ubrany do pracy. Zaraz rozpocznie się coś, co ma znamiona procesu Kafki – absurdalne zarzuty sformułowane tylko dlatego, że nauczycielki przyszły na czarno ubrane do pracy. Co więcej – nie manifestowały swoich poglądów, nie mówiły o czarnym proteście, zrobiły jedynie zdjęcie, które umieściły na portalu społecznościowym.
***
Pan minister Patryk Jaki jest ostatnią osobą, która powinna tutaj zabierać głos. Dlaczego? Bo pan, zamiast dbać o polskie więziennictwo, przez ostatni rok na koszt polskich podatników zajmował się kampanią wyborczą, którą na szczęście dla warszawiaków przegrał pan z kretesem.
***
Proponuję iść za ciosem. Po przekąsce u Obajtka, obiad u Przyłębskiej.
***
Wszystkie osoby wskazane przez PiS do Trybunału Konstytucyjnego – łącznie z panem Jędrejkiem – nie cieszą się dużą estymą w środowisku prawniczym. I mówię to delikatnie. Bo to po prostu osoby bez większego, wymaganego prawniczego doświadczenia. Raczej z marginesu polskiej nauki znalazły się w Trybunale. A znane są głównie z tego, że mają słuszne poglądy, zgodne z linią partii-matki.
***
Wydawało mi się, że są granice głupoty, których nawet Marek Suski nie przekroczy. Myliłem się.

Powyższy wpis został zobaczony od 20.12.2023 już 6228 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply