Home » Cytaty » Cytaty o obowiązkach

Cytaty o obowiązkach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o obowiązkach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do obowiązków, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o obowiązkach

***

Jan Paweł II
Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych.
***
Pablo Picasso
Szept pięknej kobiety słyszy się lepiej, niż najgłośniejszy zew obowiązku.
***
Cyceron
Nie ma powiedzenia, tak w życiu publicznym jak prywatnym, które byłoby wolne od obowiązków.
***
Charles Dickens
Ważne jest nie to, co możemy zrobić, lecz to, co zrobić musimy.
***
Jean Jacques Rousseau
Ciągłe a sumienne spełnianie obowiązków wymaga nie mniej wysiłku niż czyny bohaterskie.
***
Cyprian Kamil Norwid
Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.
***
Cyceron
Strach nie jest długotrwałym nauczycielem obowiązku.
***
Charles Baudelaire
Zazwyczaj spełnianie obowiązków odpędza strach.
***
Maria Skłodowska-Curie
Nie można bowiem mieć nadziei na skierowanie świata ku lepszym drogom, o ile się jednostek nie skieruje ku lepszemu. W tym celu każdy z nas powinien pracować nad udoskonaleniem się własnym, jednocześnie zdając sobie sprawę ze swej, osobistej odpowiedzialności za całokształt tego, co się dzieje w świecie, i z tego, że obowiązkiem bezpośrednim każdego z nas jest dopomagać tym, którym możemy się stać najbardziej użyteczni.

Powyższy wpis został wyświetlony od 22.01.2023 już 9225 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*