Home » Cytaty » Cytaty Paula Austera

Cytaty Paula Austera

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykański pisarz Paul Auster.

Cytaty Paula Austera mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Austera możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Paula Austera, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Paula Austera

***

Nie ma żadnego kontaktu świata wyobraźni ze światem rzeczywistym, między słowami wiersza a naszym życiem nie zachodzi związek przyczyny i skutku.
***
Mistrz był blady jak ściana. Kropelki potu przylgnęły mu do wąsów, ciało trawiła gorączka. Ale wzrok miał przytomny. Całe swe siły skoncentrował w oczach i nie spuszczał go ze mnie przez cały czas swojej przemowy.
***
Czasami wiemy, że coś się wydarzy, nawet jeśli nie uświadamiamy sobie swojej wiedzy. Żyjemy w teraźniejszości, ale przez cały czas tkwi w nas przyszłość.
***
Nigdzie nie napisano, że aby być odważnym, trzeba zapomnieć o mądrości.
***
Rzeczy trzeba brać takimi, jakie są, ludzi takimi, jakimi być powinni.
***
Odkrył, że słowa mogą zabijać. Mogą odmieniać rzeczywistość, są więc zbyt niebezpieczne, żeby powierzać je człowiekowi kochającemu nade wszystko właśnie słowa.

Powyższy wpis został pokazany od 11.01.2024 już 7296 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply