Home » Cytaty » Cytaty Elżbiety II

Cytaty Elżbiety II

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest królowa Elżbieta II.

Cytaty Elżbiety II mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Elżbiety II możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Elżbiety II, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Elżbiety II

***

Pamiętam, że w czasach gdy oba nasze kraje wspólnie walczyły przeciwko tyranii, w BBC co tydzień grano polski hymn narodowy oraz hymny innych naszych dzielnych sojuszników. Nigdy też mój kraj nie zapomni odwagi polskich pilotów, jednych z owych niewielu, którym jak słusznie stwierdził Churchill zawdzięczano tak wiele. Kto wie, czy płomień wolności nie zostałby zduszony, gdyby w tamtych dniach nie stała przy nas Polska. (…) Silnie popieramy poszerzenie Unii Europejskiej i NATO, solidaryzujemy się z waszym dążeniem do przystąpienia do tych organizacji i zdecydowanie twierdzimy, że dążenie to nie może być przedmiotem weta ze strony jakiegokolwiek kraju. Polska potrzebuje Europy ale także Europa potrzebuje Polski.
Opis: przemówienie w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej 26 marca 1996.
Źródło: sejm.gov.pl

***
Gdybyś musiał tak często układać włosy jak ja, też byś go nie nosił. Rujnuje mi każdą fryzurę. Nie ma mowy!
Opis: do swego trenera skoków przez przeszkody, który prosił ją, by podczas treningów wkładała toczek.
Źródło: Zuzanna O’Brien, Sekrety Elżbiety, „Twój Styl” nr 6 (263), czerwiec 2012, s. 136.

***
Miałam zawsze wielki szacunek dla ludzi, którzy potrafią przewodzić innym. Świat, by rozwiązać swe problemy, potrzebuje silnego kierownictwa. Commonwealth może świetnie pokierować światem i trzeba to wykorzystać.
Źródło: Elżbieta II na forum ONZ o terroryzmie i zmianach klimatycznych, rmf.fm, 7 lipca 2010

***
Nie boję się, że ktoś mnie zabije, nie chciałabym tylko zostać okaleczona.
Źródło: Zuzanna O’Brien, Sekrety Elżbiety, „Twój Styl” nr 6 (263), czerwiec 2012, s. 137.

 

 

 

Powyższy wpis został pokazany od 06.02.2024 już 5642 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply