Home » Cytaty » Cytaty o chlebie

Cytaty o chlebie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o chlebie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do chleba, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o chlebie

***

Stanisław Lem
Jednakowoż wiemy teraz na pewno, że gdy po planetach będą się przechadzali pierwsi wysłannicy Ziemi, inni jej synowie nie o wyprawach takich będą marzyć, lecz o kawałku chleba.
***
Cyprian Kamil Norwid
Gorzki to chleb jest Polskość…
***
Stanisław Jerzy Lec
Chleb otwiera każde usta.
***
Cyprian Kamil Norwid
Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.
***
Cyprian Kamil Norwid
Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba Podnoszą z ziemi przez uszanowanie Dla darów Nieba… Tęskno mi, Panie… Do kraju tego, gdzie winą jest duża Popsować gniazdo na gruszy bocianie, Bo…
***
Augustyn z Hippony
Pokój jest jak chleb, który – połamany i podzielony – pomnaża się.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 18.07.2023 już 8347 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply