Home » Cytaty » Cytaty Alana Wattsa

Cytaty Alana Wattsa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest brytyjski filozof Alan Watts.

Cytaty Alana Wattsa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Wattsa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Alana Wattsa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Alana Wattsa

***

My nie przychodzimy na ten świat, my wyłaniamy się z niego, tak jak liście z drzewa. Każda jednostka jest przejawem całości królestwa natury: unikalnym aktem całego wszechświata.
***
Pozwól mi uprzejmie ci pomóc albo utoniesz – powiedziała małpa i odłożyła rybę bezpiecznie na drzewo.
***
Nie zrozumiecie podstawowych założeń swojej własnej kultury, jeśli wasza kultura pozostanie jedyną jaką znacie.
***
Z punktu widzenia mechaniki i logiki łatwo zauważyć, że dowolny system ewoluujący w kierunku pełnej samokontroli zmierza także w stronę zupełnego zablokowania samego siebie.
***
Potrafię sobie wyobrazić naprawdę parszywą zgraję milionów świętych.
***
Nikt nie jest bardziej szalony od człowieka, który przez cały czas pozostaje przy zdrowych zmysłach.
***
Każda religia powinna być samokrytyczna, w przeciwnym razie szybko obróci się w obłudną hipokryzję.
***
Świętoszki to złodzieje cnót.
***
Równie prawdziwe jest stwierdzenie, że słońce jest światłem, ponieważ istnieją oczy, co stwierdzenie, że oczy widzą światło, ponieważ istnieje słońce.

Powyższy artykuł został pokazany od 03.07.2023 już 5306 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply