Home » Cytaty » Cytaty Carla Gustava Junga

Cytaty Carla Gustava Junga

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest szwajcarski psychiatra Carl Gustav Jung.

Cytaty Carla Gustava Junga mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Junga możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Carla Gustava Junga, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Carla Gustava Junga

Spotkanie dwóch osobowości przypomina kontakt dwóch substancji chemicznych: jeżeli nastąpi jakakolwiek reakcja, obie ulegają zmianie.
***
Jednakowo ważne jest wychowanie dzieci jak i rodziców.
***
Człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego, jeżeli tylko osiągnie właściwy stopień uległości.
***
W każdym z nas jest ktoś kogo nie znamy. Przemawia do nas w snach i tłumaczy że widzi nas zupełnie inaczej, niż my – siebie.
***
Łatwiej przeniknąć wszechświat niż samego siebie.
***
Zdumiewa mnie, jak wielu ludzi czuje się zdanych na łaskę nieznanych mocy i jak pieczołowicie to ukrywa.
***
Nie da się zmienić ciemności w światłość, ani apatii w ruch bez udziału emocji.
***
Człowiek zawsze nosi z sobą całą swą historię, a także historię ludzkości.
***
Astrologia może bez wątpienia wnieść wiele do psychologii, to jednak, co ta może zaoferować swej starszej siostrze, jest już mniej oczywiste.
***
Wiedza nie opiera się wyłącznie na prawdzie, także na błędach.

Powyższy wpis został pokazany od 10.02.2024 już 4249 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply