Home » Cytaty » Cytaty o porażce

Cytaty o porażce

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o porażkach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do porażek, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o porażce

***

Wergiliusz
Dla zwyciężonych jedyną nadzieją jest zbyć się nadziei.
***
Maria Dąbrowska
Zwalczyć samemu pokusę może się wydawać zwycięstwem, lecz świadomość, że ktoś nie uległ pokusie, którą myśmy byli dla niego, boli jak niepowetowana porażka.
***
Wolter
Dwa razy byłem na progu ruiny: raz, kiedy zostałem w sporze pokonany, a drugi raz – kiedy spór wygrałem.
***
Marek Hłasko
W Polsce – Mikołaju, nikt nie przegrywa: w Polsce albo się komuś noga krzywi, albo inni swoją podstawiają, albo – w ostatnim przypadku – to najświętsze słowo Polaków: pech, tym słowem załatwia się u nas zarówno katastrofy osobiste, jak i narodowe.
***
Marek Hłasko
Kiedy ma się dwadzieścia lat, to klęska jest jeszcze przygodą. Ale w dziesięć lat później wygląda ona jak stara prostytutka i jest tak samo nie do zniesienia, jak jej zapach i jej obecność.

Powyższy wpis został wyświetlony od 30.01.2024 już 1520 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply