Home » Cytaty » Cytaty Umberto Eco

Cytaty Umberto Eco

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest włoski filozof Umberto Eco.

Cytaty Umberto Eco mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Umberto Eco możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Umberto Eco, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Umberto Eco

Wszędzie szukałem spokoju i nigdzie nie znalazłem, jak tylko w kąciku z książką.
***

Kto czyta książki, żyje podwójnie.
***

W gruncie rzeczy podstawowe pytanie filozofii brzmi tak samo jak w powieści kryminalnej: kto zawinił?
***

Sztuka jest ucieczką od wzruszeń.
***

Kiedy autor powiada, że pracował w porywie natchnienia, kłamie.
***

Telewizja ogłupia ludzi kulturalnych i ukulturalnia ludzi, którzy prowadzą ogłupiający tryb życia.
***

Najpierw trzeba nauczyć się korzystania z informacji, a następnie używania jej z umiarem.
***

Trzeba narzucić sobie ograniczenia, żeby puścić wodze fantazji.
***

Pisarz nie powinien objaśniać swojego dzieła, po cóż bowiem pisałby powieść, która jest wszak maszyną do wytwarzania interpretacji.
***

Czy jest pisarz, który pisałby tylko dla potomnych? Nie, nawet jeśli tak twierdzi; gdyż może jedynie wyobrażać sobie potomnych na podstawie tego, co wie o współczesnych.
***
Autor powinien umrzeć po napisaniu powieści, by nie stawać na drodze, którą ma przed sobą tekst.
***

Władza to nienasycony potwór, któremu należy służyć z niewolniczym oddaniem, by chwycić dzięki temu każdy okruch spadający ze stołu i przeobrazić go w sposobność do powolnego i krętego wspinania się…
***

Sukces nie ma dzisiaj barwy słońca, lecz wzrasta przy świetle księżyca.
***

Róża zda się nam piękna, albowiem przy pierwszym naszym spojrzeniu ukrywa swą nietrwałość, a choć o urodzie śmiertelnej zwykło się mówić, że jest czymś więcej niż tylko rzeczą ziemską, niczym…
***

Pustka jest niebytem, ale niebytu nie ma, ergo nie ma pustki.
***

Życie gaśnie samo z siebie jak świeca, która spaliła swą materię.
***

Wszystko jest uczynione z niczego, lecz by to pojąć, trzeba mieć duszę, która, choć tak znikoma, nie jest przecież nicością.
***

Umiera się, bo nic innego nie można uczynić.
***

Skoro miłować to zrozumieć, że dwie dusze po to są stworzone, by połączyły się ze sobą, to gdy jednak widzi, iż druga nie kocha, musi umrzeć.
***

Rozkosze miłosne to cierpienia, których się pożąda, to zespolenie słodyczy i męczeństwa, a miłość to dobrowolne szaleństwo, piekielny raj i rajskie piekło, to zgodność upragnionych przeciwieństw, bolesny śmiech i kruchy…

Powyższy artykuł został pokazany od 11.01.2023 już 8096 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*