Home » Cytaty » Cytaty o dobroczynności

Cytaty o dobroczynności

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o dobroczynności i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do dobroczynności, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o dobroczynności

***

Ralph Waldo Emerson
Zostawić świat nieco lepszym: lepszym o zdrowe dziecko, grządkę w ogrodzie lub lepsze warunki społeczne – tzn. odnieść sukces.
***
Jack London
Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on.
***
Mikołaj Gogol
Każdemu wydaje się, że na miejscu swego bliźniego mógłby przysporzyć światu wiele dobra, a nie przyjdzie mu do głowy, że mógłby to równie dobrze zrobić na swoim.
***
Charles Dickens
Niedostatek wiedzy to rzecz niebezpieczna, lecz amatorska dobroczynność kryje w sobie stokroć groźniejsze niebezpieczeństwo.

Powyższy artykuł został pokazany od 19.07.2023 już 2003 razy! Mamy nadzieje, że nasze złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply