Home » Cytaty » Cytaty o nieprzyjacielach

Cytaty o nieprzyjacielach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o nieprzyjacielach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do nieprzyjaciół, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o nieprzyjacielach

***

Tytus Liwiusz
Związki przyjaźni powinny być nieśmiertelne, nieprzyjaźni śmiertelne.
***
Augustyn z Hippony
Jak przyjaciele pochlebcy psują, tak kłótliwi nieprzyjaciele bardzo często przyczyniają się do poprawy.
***
Aleksander Dumas (ojciec)
Miej się na baczności przed nieprzyjacielem składającym ci dary.
***
Benjamin Franklin
Pożycz pieniądze swemu nieprzyjacielowi, a go pozyskasz. Pożycz je przyjacielowi, a go stracisz.
***
Mahatma Gandhi
Czyż Nowy Testament nie mówi: Jeśli cię nieprzyjaciel uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi? Te słowa zostały użyte metaforycznie. Nie myślę, że nasz Pan… Nie jestem tego pewien. Myślałem nad tym dużo. Podejrzewam, że miał na myśli potrzebę okazania odwagi… do przyjęcia uderzenia, kilku uderzeń, tak, aby pokazać… że nie masz zamiaru oddać ciosu, ani że nie uciekniesz. Kiedy tak postąpisz odwołujesz się do ludzkiej natury… powoduje to, że jego nienawiść słabnie a szacunek rośnie.

Powyższy wpis został wyświetlony od 26.07.2023 już 8443 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply