Home » Cytaty » Cytaty Gustawa Flauberta

Cytaty Gustawa Flauberta

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest francuski pisarz Gustaw Flaubert.

Cytaty Gustawa Flauberta mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Flauberta możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Gustawa Flauberta, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Gustawa Flauberta

Wyjątek – mów, że potwierdza regułę. Nie próbuj tłumaczyć jak.
***
Uważajcie na smutek. To wada.
***
Serce jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani się nie kupuje, ale które się ofiarowuje.
***
Pani Bovary – to ja.
***
Kiedy przychodzi starość, zwyczaje stają się tyranią.
***
Wieczny postrach rodzin, syrena, potwór, niewyraźna a groźna istota, fantastycznie przebywająca w głębinach miłości.
***
Szczęście jest jak ospa. Gdy złapiemy je zbyt wcześnie, może całkowicie zniszczyć naszą konstytucję.
***
Przed ślubem zdawało się jej, że go kocha, ale oczekiwane szczęście nie nadeszło. „Pomyliłam się więc” – myślała i starała się dociec znaczenia słów: szczęście, namiętność, upojenie, słów, które tak…
***
Kocha się tylko to, od czego się cierpi.
***
Czym jest równość, jak nie zaprzeczeniem wszelkiej wolności. Równość jest niewolą.
***
Autor w swoim dziele powinien być jak Bóg we wszechświecie, wszędzie obecny i nigdzie niewidoczny.
***
Aby osiągnąć szczęście, trzeba spełnić trzy warunki: być imbecylem, być egoistą i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jeśli jednak nie spełnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone.

Powyższy artykuł został zobaczony od 09.02.2024 już 9797 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply