Home » Cytaty » Cytaty Iris Murdoch

Cytaty Iris Murdoch

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest irlandzka pisarka Iris Murdoch.

Cytaty Iris Murdoch mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Murdoch możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Iris Murdoch, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Iris Murdoch

***

Gdyby ludzie zamieszkujący planetę, na której nie kwitną kwiaty, mogli je poznać, stwierdziliby, że my, ziemianie, musimy chyba szaleć z radości, mając je wciąż wokół siebie.
***
Absolutne pożądanie przez jedno ludzkie ciało innego, tylko jednego ludzkiego ciała i obojętność na wszelkie namiastki to jedna z największych tajemnic życia.

The absolute yearning of one human body for another particular body and its indifference to substitutes is one of life’s major mysteries. (ang.)
***
Świat w ostatecznym rozrachunku należy określić jako miejsce cierpienia.
***
Są to ludzie jakoby chorzy, bo tęsknota Boga czyni ich nieprzystosowanymi uczestnikami zwykłego życia, ale z drugiej strony siła czy temperament nie pozwalają im całkowicie wyrzec się świata; a dzisiejsze społeczeństwo z jego szybkim tempem oraz mechaniczną i techniczną strukturą nie ofiarowuje tym nieszczęśliwcom schronienia.

Powyższy artykuł został zobaczony od 20.06.2023 już 3279 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply