Home » Cytaty » Cytaty o kościele

Cytaty o kościele

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o kościele i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do kościoła, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o kościele

***

Slavoj Žižek
Chrześcijaństwo to zbyt poważna sprawa, żeby ją zostawić Kościołowi katolickiemu.
***
Mikołaj Gogol
Kościół nasz powinien się świecić w nas, a nie w naszych słowach.
***
Slavoj Žižek
Uważam, że w chrześcijaństwie Duch Święty ma dużo wspólnego z wyidealizowanym kolektywem w wizji partii komunistycznej – to uświadomiona zbiorowość ludzi dobrej woli.
***
Mark Twain
Kościół dąży do zreformowania innych ludzi. Nie byłoby złe, gdyby raz, dla przykładu chociażby, sam się trochę zreformował.
***
Józef Tischner
Społeczeństwo, któremu trudno się wyzbyć wad narodowych, buduje kolejne kaplice.
***
Dorota Masłowska
Jak mam patrzeć na takie rzeczy, to już wolę zacząć chodzić do kościoła.
***
José Saramago
Inkwizycja przy każdej okazji zarzuca na świat sieci, które zawsze zapełniają, i w ten szczególny sposób stosuje się do nauki Chrystusa, który polecił Piotrowi, aby stał się rybakiem łowiącym ludzi.
***
Mark Twain
Więcej jest tych, którzy chodzą do Kościoła, niż tych, którzy chcą do niego chodzić.
***
Józef Tischner
Powtarzałem moim kolegom, że jak mnie dziś z Kościoła wyrzucą, to jutro będą mnie zapraszali na nabożeństwa ekumeniczne.
***
Józef Tischner
Od czasu, gdy Chrystus zwyciężył śmierć, żaden optymizm nie jest w Kościele przesadą.
***
Lew Tołstoj
Ludzie, którzy uznali się za kościół, nabierają przekonania, że są nieomylni i dlatego nie mogą się już potem wyrzec żadnego, choćby raz powiedzianego głupstwa.
***
Lew Tołstoj
Ludzie kościoła posiadłszy zaś władzę, naturalnie urośli w pychę i w większości przypadków ulegli zepsuciu.
***
Lew Tołstoj
Kościół w celu pokonania swych wrogów, nie dysponując innym orężem niż przemocą zaczął prześladować, skazywać na śmierć i palić na stosie, wszystkich, którzy jego władzy nie uznawali.
***
Władysław Stanisław Reymont
Wpuść cielę do kościoła, a toż ino ogon wyniesie.
***
Mark Twain
Kler i Kościół zubożają społeczeństwo przez propagowanie ignorancji, przesądów i niewolnictwa. Ubóstwiają zaś siebie za swą piękną szlachetną działalność niesienia odruchów pomocy, nie ze swych własnych skarbców, lecz uzyskanych żebraniem z kieszeni stworzonych przez siebie biedaków.

Powyższy artykuł został zobaczony od 22.07.2023 już 6970 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply