Home » Cytaty » Cytaty o rzeczywistości

Cytaty o rzeczywistości

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o rzeczywistości i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do rzeczywistości, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o rzeczywistości

***

John Lennon
Powinienem być ilustratorem lub uczyć się malarstwa, a ja co? Musiałem zajmować się liternictwem. Równie dobrze mogli mnie wrobić w akrobatykę spadochronową.
***
Bruno Schulz
Istotą rzeczywistości jest sens. Co nie ma sensu, nie jest dla nas rzeczywiste. Każdy fragment rzeczywistości żyje dzięki temu, że ma udział w jakimś sensie uniwersalnym.
***
Simone Weil
Teraźniejszość jest czymś, co nas wiąże. Przyszłość tworzymy sobie w wyobraźni. Tylko przeszłość jest czystą rzeczywistością.
***
Stanisław Lem
Rzekomy trening był nieodwołalną rzeczywistością; wstęp – treścią właściwą; nadzieje – mrzonkami; nie obowiązujące zaś, prowizoryczne, tymczasowe i byle jakie – jedyną zawartością życia.
***
Dorota Masłowska
Dłonią rzeczywistości zepsutych odłamków dotykasz.
***
Fernando Pessoa
Istnieją metafory bardziej rzeczywiste niż ludzie chodzący po ulicy.
***
Friedrich Schiller
Co ma ożyć w pieśni, zginąć powinno w rzeczywistości.
***
Emil Zola
Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty.
***
Mark Twain
Rzeczywistość prześciga wszelką fantazję, bo fantazja musi się jednak liczyć z jakimś prawdopodobieństwem.
***
Władysław Stanisław Reymont
Rzeczywistość jest z tej samej przędzy co i marzenia.
***
Frida Kahlo
Nigdy nie malowałam snów. Malowałam swoją rzeczywistość.
***
Witold Gombrowicz
Człowiek poprzez człowieka. Człowiek względem człowieka. Człowiek stwarzany człowiekiem. Człowiek spotęgowany człowiekiem. Czy to moje złudzenie, że widzę w tym utajnioną nową rzeczywistość?
***
Stanisław Jerzy Lec
Wystarczy się oddać iluzji, aby odczuć realne konsekwencje.
***
Karol Marks
Każdy krok rzeczywistego ruchu jest ważniejszy niż tuzin programów.
***
Leonardo da Vinci
Co jest podzielne w rzeczywistości, jest także podzielne w możliwości, lecz nie wszystkie ilości podzielne w możliwości są podzielne w rzeczywistości.
***
Frida Kahlo
Wszyscy myślą, że jestem surrealistką, ale ja nią nie jestem. Nigdy nie malowałam snów, ani sennych koszmarów. Malowałam moją własną rzeczywistość.

Powyższy artykuł został pokazany od 31.07.2023 już 4445 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się przydają.

Leave a Reply