Home » Cytaty » Cytaty o poglądach

Cytaty o poglądach

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o poglądach i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do poglądów, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o poglądach

***

Antoni Słonimski
Nie lubię wymiany poglądów. Zawsze na tym tracę.
***
Wolter
Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.
***
Napoléon Bonaparte
Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć.
***
Homer
Nawet statecznych ludzi poglądy mogą się zmienić.
***
Budda Siakjamuni
Mnichom i uczonym nie wolno akceptować moich poglądów – z szacunku. Muszą je analizować tak, jak złotnik sprawdza jakość kruszca. Trąc, skrobiąc, pocierając i topiąc.
***
Fryderyk Nietzsche
Najpoważniejszym sposobem zdeprawowania młodzieńca jest nauczyć go wyżej cenić tych, którzy myślą tak jak on, niż tych, którzy mają odmienne poglądy.

Powyższy wpis został wyświetlony od 28.07.2023 już 5982 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply