Home » Cytaty » Cytaty Krzysztofa Kieślowskiego

Cytaty Krzysztofa Kieślowskiego

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polski reżyser Krzysztof Kieślowski.

Cytaty Krzysztofa Kieślowskiego mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Kieślowskiego możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Krzysztofa Kieślowskiego, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Krzysztofa Kieślowskiego

Zawsze najważniejsze jest dla mnie to, co chcę powiedzieć. Nie ważne, gdzie się stawia kamerę, ważne jest – po co?.
***

Robiłem filmy, żeby porozmawiać z ludźmi. Sztuka dla sztuki, forma dla formy, porażanie swoją przenikliwością czy talentem w ogóle mnie nie interesowały. Moim celem było opowiedzenie historii, które zajmują ludzi…
***

Krytycy dzielą się na trzy grupy. Pierwsza – krytycy, którzy piszą to, co myślą. Druga – którzy piszą to, co im każą. Trzecia – którzy myślą to, co im każą.
***

(…) bo ja wiem czy jest znowu taka głęboka zawartość intelektualna? Ja myślę, że ja opowiadam historyjki, a państwo czasem w nich znajdujecie więcej, nawet często więcej niż ja chcę.
***

Miłość do drugiego człowieka, jakkolwiek banalnie i pretensjonalnie by to nie brzmiało, stoi u podstaw prawdziwej twórczości, prawdziwej sztuki. Można tworzyć z nienawiści, ale lepiej to robić z miłości”.
***

Jedyną rzeczą jaką mam naprawdę […], jest moje własne życie i mój własny punkt widzenia.

Powyższy wpis został pokazany od 18.07.2023 już 5791 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply