Home » Cytaty » Cytaty Karla Theodora Jaspersa

Cytaty Karla Theodora Jaspersa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest niemiecki filozof Karl Theodor Jaspers.

Cytaty Karla Theodora Jaspersa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Karla Theodora Jaspersa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Karla Theodora Jaspersa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Karla Theodora Jaspersa

***

Dziecko to otwarte, kiełkujące dopiero życie. Czuje ono, postrzega i pyta o coś, co już po chwili uchodzi jego uwagi. Nie troszczy się o swoje chwilowe objawienia i jest zaskoczone, gdy po pewnym czasie dorośli odczytują mu z zapisków, co też takiego mówiło i o co pytało.
***
Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku.
***
Świat stworzony jako dobry uległ zaciemnieniu na skutek wolnych aktów stworzonych istot. Obecnie jest miejscem próby, którą przechodzą ludzkie dusze.
***
Obojętność jest najłagodniejszą formą nietolerancji.
***
Kiedy widzę, jak inni cierpią, jest to tak, jak gdyby cierpieli oni za mnie.

Powyższy artykuł został zobaczony od 28.06.2023 już 5175 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply