Home » Cytaty » Cytaty Zhanga Xianlianga

Cytaty Zhanga Xianlianga

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest chiński pisarz Zhang Xianliang.

Cytaty Zhanga Xianlianga mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Xianlianga możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Zhanga Xianlianga, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Zhanga Xianlianga

***

Wszy, kiedy nie gryzły, były całkiem miłymi stworzeniami. Dzięki nim nie czułem się tak samotnie i nędznie: są jeszcze jakieś żywe istoty, które mnie pogłaszczą!
***
Generalnie biorąc, przewidzieć, czy otrzyma się gęstą polewkę, było trudniej, niż zmiany, jakie mogą nastąpić w gospodarce światowej.
***
Po czterech latach sypiania we wspólnym baraku zrozumiałem, dlaczego mnisi podczas medytacji wpatrują się w ścianę. Rzeczywiście, ściana swym niewzruszonym milczeniem może przekazać człowiekowi wiele prawd.
***
Człowiek wierzący może złożyć swoje życie w ofierze bogom, ale dla poety-materialisty bogiem są wzniosłe ideały.
***
Jeżeli nie zapomina się o chorobie, jeżeli traktuje się ją jak kogoś bliskiego, z upływem czasu staje się poważniejsza. Gdy zaś nie zważa się na nią, albo nie ma możliwości, by zająć się nią, choroba też przestaje interesować się człowiekiem i szybko go opuszcza.
***
Zaczynałem odczuwać, jak stopniowo wypełnia mnie energia. Nieznane od dwudziestu paru lat uczucie napawało mnie większą radością niż gdybym znalazł się w ogrodzie pełnym kwiatów, w którym nigdy dotąd nie byłem. Ogród ten był bowiem nie gdzieś poza mną, ale we mnie. W licznych powieściach opisywane są dźwięki, jakie wydają rosnące nocą rośliny, czy pędy kiełkującego ziarna, przedzierające się przez ziemię. Ja zaś miałem do czynienia z niezwykłym przeżyciem, kiedy zakutany w podarte przykrycie słyszałem w nocy jak odbywa się podział komórek w moim ciele.

Powyższy wpis został pokazany od 02.07.2023 już 8653 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie sentencje Ci się przydają.