Home » Cytaty » Cytaty o okrucieństwie

Cytaty o okrucieństwie

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o okrucieństwie i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do okrucieństwa, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o okrucieństwie

***

Michael Jackson
Dzieci, tak jak i dorośli, mogą być bardzo okrutne, lub bardzo dobre.
***
Władimir Nabokow
Żadne okrucieństwo nie dorównuje potwornością okrucieństwu uwielbianego dziecka.
***
Lew Tołstoj
Okrucieństwo wszystkich rewolucji jest tylko skutkiem okrucieństwa władców.
***
Anton Czechow
Lepiej narazić się na zarzuty apolityczności i nadmiernego sentymentalizmu, niż pozwolić sobie na ryzyko okrucieństwa.
***
Simone Weil
Masochiści podniecają się pozorem okrucieństwa, bo nie wiedzą, czym jest okrucieństwo – w ten sposób miłość staje się bezosobowa.
***
Władimir Nabokow
To czego nienawidzę, to proste – głupota, ucisk, zbrodnia, okrucieństwo, lekka muzyka. Moje przyjemności są najintensywniejsze, jakie zna człowiek: pisanie i polowanie na motyle.
***
George Gordon Byron
Wędkarstwo jest najbardziej okrutnym, pozbawionym uczuć i najgłupszym pseudosportem.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 28.01.2024 już 9629 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply