Home » Cytaty » Cytaty Ewy Lipskiej

Cytaty Ewy Lipskiej

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest polska poetka Ewa Lipska.

Cytaty Ewy Lipskiej mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Lipskiej możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Ewy Lipskiej, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Ewy Lipskiej

***

Najbardziej punktualni są umarli.
***
Otwieram drzwi moich lektur.
Wypadają liście.
***
Mówię do ptaka:
muszę lecieć.

Ptak macha do mnie
instrukcją obsługi.
***
Warto umrzeć
dla takiego wiersza
któremu
nie dowierza śmierć.
***
Życie jest stronniczym psem.
***
Ona mówi że to jest życie.
On że to placebo.
***
I biegnąc po łące czuje się tak bezpieczna jak Plusquamperfectum – najbezpieczniejszy z czasów.
***
Bo miłość ze śmiercią są oparte plecami. W tym naszym trudnym życiu nie ma nic piękniejszego niż dwoje ludzi, którzy czytają sobie z oczu. To są te chwile, które odsuwają nas od przemijania, beznadziei, zła, smutku. Każdy uśmiech, każde dotknięcie sprawiają, że jesteśmy w innej rzeczywistości. W zasadzie język jest ubogi wobec tego stanu ducha i ciała. Ale to coś ozdobnego, co nas uszlachetnia. Tego się nie da wymienić na nic innego.

Powyższy artykuł został zobaczony od 23.06.2023 już 1654 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply