Home » Cytaty » Cytaty o miłości z bajek, filmów i książek

Cytaty o miłości z bajek, filmów i książek

Filmy, seriale, czy książki pełne są kultowych kwestii. Każdy z nas ma swoje ulubione dzieła, które czyta lub ogląda wiele razy. Bohaterowie wypowiadają tam słowa, z którymi możemy się utożsamiać.

Do codziennego języka przeszło już wiele z bajek, filmów i książek. Sprawdź zestaw, który dla Ciebie przygotowaliśmy i wyślij lub umieść jeden z cytatów na portalach społecznościowych.

Każdy z cytatów miłosnych z bajek, filmów i książek możesz wysłać dowolnym komunikatorem (WhatsApp, Telegram, Instagram, czy Messenger). Możesz tez go umieścić na swoim profilu na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie.

Cytaty o miłości z bajek, filmów i książek

Miłość, na oko łagodna,
w istocie bywa jak pantera głodna!
I chociaż ślepa, drogi przyjacielu,
najkrótszą drogą podąża do celu.

„Romeo i Julia”

***

Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

„Kubuś Puchatek”

***

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

„Kubuś Puchatek”

***

– Kubusiu, jak się pisze miłość?– Prosiaczku, miłość się nie pisze, miłość się czuje.

„Kubuś Puchatek”

***

Miłość jest pasją, jest obsesją, jest czymś, bez czego człowiek nie może żyć. Jeśli nie zaczniesz od tego, z czym skończysz?

„Joe Black”

***

Spotkanie kogoś, kogo pokocha Cię z wzajemnością, jest wspaniałym uczuciem. Ale spotkanie bratniej duszy jest uczuciem chyba jeszcze wspanialszym. Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko. Podobno nic nie trwa wiecznie, ale (…) czasami miłość trwa nawet wtedy, kiedy ukochana osoba odejdzie.

„PS I love you”

***

Zapamiętałem każdy szczegół, każdy rys twojej twarzy… To dla ciebie przebyłem otchłań czasu… Kocham cię… Zawsze cię kochałem…

„Terminator”

***

To nie będzie łatwe. Będzie naprawdę ciężko i będziemy musieli pracować nad tym każdego dnia. Ale ja chcę tego, bo chcę Ciebie. Chcę Ciebie całą. Na zawsze. Dzień po dniu

„Pamiętnik”

***

Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje.

„Zapisane na ciele”

***

Biochemia dowodzi, że nie ma żadnej różnicy, pomiędzy miłością, a dużą tabliczką czekolady”

„Adwokat diabła”

***

Może jestem głupi, ale wiem co to miłość.

„Forrest Gump”

***

Wolę umrzeć jutro niż żyć sto lat nie znając ciebie.

„Pocahontas”

***

Wolę jedno życie z Tobą niż samotność przez wszystkie ery tego świata.

„Władca Pierścieni”

***

Umiesz przypomnieć sobie, kiedy wszytsko się zaczęło? A zaczęło się wcześniej niż Ci się wydaje, o wiele wcześniej… Wtedy zaczynasz rozumieć, że nic nie dzieje się dwa razy, już nigdy nie poczujesz się tak samo, nigdy nie wzniesiesz się trzy metry nad nieco.

„Trzy metry nad niebem”

***

Miłość to takie coś, czego nie ma, To takie coś, co sprawia, że nie ma litości, To tak jakby budować dom i palić wszystko wokół, Miłość to jest słuchanie pod drzwiami czy to jej buty tak skrzypią na schodach, Miłość jest wtedy, gdy do czterdziestoletniej kobiety, wciąż mówisz “Moja Maleńka”, I kiedy patrzysz jak ona je, a sam nie możesz nic przełknąć, I wtedy, kiedy nie zaśniesz, zanim nie dotkniesz jej brzucha, Miłość jest wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ja osłonić…

„Nothing Hill”

***

Przyszedłem tu bez żadnych oczekiwań, tylko po to, żeby wyznać, że moje serce zawsze jest i zawsze było Twoje.

„Rozważna i romantyczna”

***

Miłość znaczy, że nigdy nie musisz mówić przepraszam. 

„Love story” 

***

Dla niektórych warto się roztopić.

„Kraina lodu”

***

Prawdziwa miłość oznacza, że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.

„I wciąż ją kocham”

***

Myślę, że będę cię lubił i lubił, i lubił, i będziesz mi musiała przyznać, że nie tylko cię lubię, ale kocham, prawdziwie, gorąco, stale.

„Dziwne losy Jane Eyre”

Powyższy artykuł został wyświetlony od 05.02.2024 już 7339 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie cytaty Ci się przydają.

Leave a Reply