Home » Cytaty » Cytaty Charlesa Baudelaire’a

Cytaty Charlesa Baudelaire’a

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest francuski pisarz Charles Baudelaire.

Cytaty Charlesa Baudelaire’a mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Baudelaire’a możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Charlesa Baudelaire’a, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Charlesa Baudelaire’a

Zmarszczka, fala na rzece czaru.
***

Zazwyczaj spełnianie obowiązków odpędza strach.
***

W miłości irytujące jest to, że jest ona zbrodnią, wymagającą wspólnika.
***

Są pewne kobiety, które są podobne do wstęgi Ligi Honorowej. Nie pożąda się ich już więcej, ponieważ zbrudzili je pewni ludzie.
***

Praca jest mniej nudna niż zabawa.
***

Życie jest szpitalem, w którym każdy pacjent jest opanowany chęcią zmiany swego łóżka. Są tylko trzy istoty godne szacunku: kapłan, wojownik, poeta. Wiedzieć, zabijać i tworzyć. Wszyscy inni są do…
***

W miłości, jak we wszystkich niemal sprawach, zgoda serc jest wynikiem nieporozumienia.
***

Są urzeczenia tak potężne, że mogą być tylko cnotami.
***

Praca natychmiastowa, nawet zła, warta jest więcej niż marzycielstwo.
***

Poeta jest podobny księciu na obłoku, Który brata się z burzą, a szydzi z łucznika; Lecz spędzony na ziemię i szczuty co kroku Wiecznie się o swe skrzydła olbrzymie potyka
***
Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami, ale nie lekceważy ich pomocy. Przeciwnie, pokłada w nich wielkie nadzieje.
***

Muzyka dziurawi niebo.
***

Miłość chce wyjść poza siebie samą, wcielić się w swoją ofiarę, jak zwycięzca w zwyciężonego, a mimo to zachować przywileje zdobywcy.
***

Krytyk ma prawo być z wszystkiego niezadowolony z rozpaczy przez nieistniejące arcydzieło.
***

Kobieta nie umie oddzielić duszy od ciała. Jest istotą niezłożoną, jak zwierzęta.
***

Nie ma już starego Paryża… Kształt miasta zmienia się szybciej, niestety, niż serce śmiertelnika.
***

Największym podstępem szatana jest wmówienie ludziom, że nie istnieje.
***

Miłość bardzo przypomina torturę albo zabieg chirurgiczny.(…) Ona albo on będzie wykonawcą, czy katem; drugie pacjentem, albo ofiarą.
***

Kochałabym was i zapewniłabym wam wielkość, gdybyście mnie przekonali, że idziemy naprzód mimo woli, nieuchronnie – śpiąc; zdejmijcie z nas odpowiedzialność, zakrycje przed nami upokarzające porównania, ujmijcie historię w sofizmaty,…
***

Kobieta jest zaproszeniem do szczęścia.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 11.01.2023 już 6413 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*