Home » Cytaty » Cytaty o rewolucji

Cytaty o rewolucji

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o rewolucji i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do rewolucji, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o rewolucji

***

Mikołaj Gogol
Aleksander Macedoński był bohaterem, lecz po cóż łamać krzesła? Aleksandr Makiedonskij gieroj, no zaczem że stulja łomat? (ros.)
***
Lew Tołstoj
Z rewolucyonistami rządy załatwić się mogą łatwo: część ich przekupić, część oszukać, innych znowu nastraszyć, a opinię publiczną oburzyć przeciwko nim, przedstawiając w fałszywym świetle ich dążenia.
***
Lew Tołstoj
Trudniej zwalczać ludzi, którzy nie propagują żadnej rewolucyi, ale tylko nie chcą nikomu robić nic złego, uchylają się od płacenia podatków, służby wojskowej itp.
***
Lew Tołstoj
Okrucieństwo wszystkich rewolucji jest tylko skutkiem okrucieństwa władców.
***
Witold Gombrowicz
Rewolucja, wojny, kataklizmy – cóż znaczy ta pianka w porównaniu z fundamentalną grozą istnienia.
***
Simone Weil
Nie religia, lecz rewolucja jest opium dla narodu.
***
Lew Tołstoj
Rządów nie należy zwalczać poprzez rewolucye i powstania – straszniejszy jest dla nich opór bierny.
***
Maria Dąbrowska
Rewolucje zaczynają się nie od dołu, jak to się mniema powszechnie, ale od góry.
***
Fiodor Dostojewski
Na trupach i gruzach wojny i rewolucji światowej pozostaną tylko żydzi i ich złote miliardy.
***
Albert Camus
Rewolucja i sztuka XX wieku są zależne od tego samego nihilizmu
***
Albert Camus
Rewolucja współczesna mniema, że jest początkiem nowego świata, gdy uznać ją można jedynie za kontrowersyjny wynik świata dawnego.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 01.02.2024 już 8767 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply