Home » Cytaty » Cytaty Alice Sebold

Cytaty Alice Sebold

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest amerykańska pisarka Alice Sebold.

Cytaty Alice Sebold mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Sebold możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Alice Sebold, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Alice Sebold

***

Gdy doświadczasz przemocy, koncentrujesz się na ucieczce. Kiedy zaczynasz przekraczać krawędź, a życie oddala się od ciebie w nieunikniony sposób, jak łódź odpływająca od brzegu, mocno trzymasz się śmierci, niczym liny, która cię pociągnie, i odfruwasz, mając tylko nadzieję na wylądowanie z dala od miejsca, w którym się wcześniej znajdowałaś.
***
Życie to dla nas wieczne wczoraj.
***
Naiwnie miała nadzieję, że któregoś dnia ból zelżeje, nie wiedząc, że będzie jej ciążył na nowe i odmienne sposoby przez resztę życia.
***
Pośpiesznie ubrała się w czarne rajstopy , krótką czarną spódnicę, czarne buty i czarny T-shirt – wszystko poplamione ponieważ pełniło podwójną funkcję roboczych ciuchów i normalnych rzeczy. Plamy dało się zobaczyć tylko w świetle słońca, więc Ruth nigdy nie była ich świadoma, aż do chwili, gdy zatrzymała się w kawiarni na świeżym powietrzu na filiżankę kawy, spoglądała w dół na spódnicę i widziała ciemne ślady rozlanej wódki czy whisky. Alkohol powodował, że czarny materiał stawał się jeszcze bardziej czarny. Zdumiało ją to; zanotowała w swoim dzienniku: „Wódka działa na materiał tak jak na ludzi”.
***
Ale ja widziałam mocną, falującą nić, która wciąż wiązała moją siostrę z tatą. Niewidzialny sznur, który może zabić.
***
Mama złapała się na stwierdzeniu, że jeśli chodzi o związek mężczyzny i kobiety, zawsze jedna osoba jest silniejsza niż druga. „Co nie znaczy, ze ta słabsza nie kocha silniejszej”, zaznaczyła. […] Kiedy to powiedziała, nagle rozpoznała siebie jako słabszą stronę.
***
Jak to możliwe, tak bardzo kogoś kochać i nie wiedzieć o tym, budząc się codziennie tak daleko od domu?
***
I zrozumiałam, że znalazłam się na Ziemi, żeby odzyskać kawałek nieba, którego nigdy nie poznałam.
***
Jego okrucieństwo polegało na nieobecności. Nie było go nawet wtedy, kiedy przychodził.

Powyższy artykuł został zobaczony od 07.01.2024 już 4367 razy! Mamy nadzieje, że nasze cytaty Ci się spodobają.

Leave a Reply