Home » Cytaty » Cytaty o pochwale

Cytaty o pochwale

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o pochwale i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do pochwały, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o pochwale

***

Lew Tołstoj
Nie jest nieszczęściem, jeśli ludzie będą cię chwalić za twoje uczynki.
***
Leonardo da Vinci
Człowiek zasługuje na pochwałę lub naganę tylko za takie czyny, których podjęcie lub odrzucenie leży w jego mocy.
***
Charles Darwin
Pochwała z ust znakomitych osobistości jest nieraz pożyteczna dla młodego człowieka, pomagając mu w wytrwaniu na właściwej drodze, jakkolwiek z pewnością czyni go też nieco próżnym.
***
Lew Tołstoj
W najlepszych nawet przyjacielskich, niewymuszonych stosunkach pochlebstwo czy pochwała są niezbędne jak smar niezbędny jest dla kół, aby się toczyły.
***
Demokryt
Wielką szkodę przynoszą głupim ci, którzy ich chwalą.
***
Demokryt
Jeżeli ci trudno zrozumieć pochwały, to uważaj je za pochlebstwa.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 24.01.2023 już 7350 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się przydają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*