Home » Cytaty » Cytaty Alberta Camusa

Cytaty Alberta Camusa

Znani politycy, pisarze, aktorzy, czy też inne znakomite osobistości naszego świata wypowiadają ważne słowa. Są one motywujące lub skłaniające do refleksji. Nie przypadkowo osiągnęli oni sukces i rozpoznawalność. Jedną z takich osób jest francuski pisarz Albert Camus.

Cytaty Alberta Camusa mogą być dla wielu osób inspirujące i dające do myślenia. Można je umieścić na kartce z życzeniami, gratulacjami, czy gdziekolwiek indziej. Cytaty Camusa możesz również wysłać bliskiej osobie przy użyciu komunikatora jak Messenger, Whatsapp, Instagram, czy Telegram. Oczywiście cytat możesz ustawić na swoim profilu w dowolnym portalu społecznościowym.

Sprawdź koniecznie zbiór cytatów Alberta Camusa, które zebraliśmy dla Ciebie w jednym miejscu. Wybierz jeden z nich i zrób z nim co tylko chcesz.

Cytaty Alberta Camusa

Zawsze się znajdzie filozofia do braku odwagi.
***
Ludzie sądzą, że zrobili dość nie zabijając nikogo. W rzeczywistości żaden człowiek nie może umierać w spokoju jeśli nie zrobił wszystkiego co trzeba, aby inni żyli.
***
Ludzie umierają i nie są szczęśliwi.
***
Każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny. I trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka.
***
Choroba jest klasztorem, który ma swoją regułę, swoją ascezę, swoje ciszę i swoje natchnienia.
***
W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę.
***
Pytanie o sens życia jest najbardziej naglącym ze wszystkich ludzkich pytań.
***
Trzeba działać, aby samego siebie poznać.
***
Trzeba tylko iść naprzód, w ciemnościach trochę na oślep i próbować czynić dobrze. Jeśli zaś idzie o resztę, trwać i zdać się na Boga.
***
Rewolucja i sztuka XX wieku są zależne od tego samego nihilizmu
***
Z przyjaźnią sprawa nie jest raka prosta. Długo i z trudem sieją zdobywa, ale kiedy się już przyjaźń posiadło, nie sposób się od niej uwolnić, trzeba stawić czoła.
***
Pewność, że Bóg istnieje, pewność, która nadaje sens życiu, jest znacznie bardziej pociągająca niż możność czynienia zła bezkarnie
***
Zbyt wielu ludzi wdrapuje się na krzyż tylko po to, żeby można było ich widzieć z większej odległości, nawet jeśli w tym celu trzeba trochę podeptać Tego, który znajduje się…
***
Przyjaciele nie są zainteresowani burzami, które przeżywasz, ale chętnie korzystają z twego statku.
***
Być świętym bez Boga – oto jedynie prawdziwy problem, jaki znam.
***
Każda minuta życia nosi w sobie własną rangę cudu i oblicze młodości wiekuistej.
***
Świat bez miłości jest martwym światem i zawsze przychodzi godzina, kiedy człowiek zmęczony błaga o twarz jakiejś istoty i o serce olśnione czułością.
***
Historia dowodzi, że im mniej się czyta, tym więcej kupuje się książek.
***
Buntuję się, więc jestem.
***
Piekło to przywilej specjalny, zastrzeżony dla tych, którzy go bardzo żądali.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 03.08.2023 już 6682 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply