Home » Cytaty » Cytaty o niezależności

Cytaty o niezależności

Cytaty mogą odnosić się do konkretnych uczuć, osób, grup społecznych, przedmiotów, czynności, czy wydarzeń. Zazwyczaj skłaniają do refleksji. Mogą też być motywujące, wzruszające, czy też zabawne.

Zazwyczaj cytowane są słowa osób znanych. Cytowani są politycy, artyści, aktorzy, czy inne znane osobistości tego świata. Wielu z nich mówi o niezależności i możemy z takich złotych myśli wyciągnąć własne wnioski.

Jeśli szukasz cytatów odnoszących się do niezależności, mamy dla Ciebie zestaw wypowiedzi znanych osób. Możesz je umieścić na swoim profilu w mediach społecznościowych lub wysłać je bliskiej osobie.

Cytaty o niezależności

***

Demokryt
Ciężko jest być zależnym od człowieka gorszego.
***
Ambrose Gwinett Bierce
Wariat: Człowiek cierpiący na dużą niezależność intelektualną.
***
Włodzimierz Lenin
Strzec tradycji – nie znaczy to bynajmniej ograniczać się tradycją.
***
Maria Dąbrowska
Kompromisy mogą zawierać tylko ci, których dusza nie zna, co to kompromis. Każde warunki mogą przyjąć jedynie ci, co są niezależni od jakichkolwiek warunków.
***
Milan Kundera
Dopóki ludzie są młodzi i muzyczna kompozycja ich życia składa się zaledwie z kilku taktów, mogą ją opisać wspólnie i dowolnie zmieniać motywy (…), ale kiedy są już starsi w momencie spotkania, ich muzyczna kompozycja jest mniej więcej zamknięta i każde słowo, każdy przedmiot oznaczają coś innego w kompozycji jednego i drugiego.

Powyższy wpis został pokazany od 27.01.2024 już 5844 razy! Mamy nadzieje, że wszystkie złote myśli Ci się spodobają.

Leave a Reply