Home » Cytaty » Cytaty z Ojca Chrzestnego

Cytaty z Ojca Chrzestnego

Filmy, seriale, czy książki pełne są kultowych kwestii. Każdy z nas ma swoje ulubione dzieła, które czyta lub ogląda wiele razy. Bohaterowie wypowiadają tam słowa, z którymi możemy się utożsamiać.

Do codziennego języka przeszło już wiele z Ojca Chrzestnego. Sprawdź zestaw, który dla Ciebie przygotowaliśmy i wyślij lub umieść jeden z cytatów na portalach społecznościowych.

Każdy z cytatów z Ojca Chrzestnego możesz wysłać dowolnym komunikatorem (WhatsApp, Telegram, Instagram, czy Messenger). Możesz tez go umieścić na swoim profilu na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie.

Cytaty z Ojca Chrzestnego

***

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

***

Zawsze starałem się być zapobiegliwy. Kobiety i dzieci mogą być beztroskie, my nie.

***

Mężczyzna, który nie jest ojcem dla swoich dzieci, nie może nigdy być prawdziwym mężczyzną.

***

Nigdy nie wpadaj w gniew. Nigdy nie stosuj groźby. Przekonuj ludzi.

***

Złożę mu propozycję nie do odrzucenia.

***

Nazywam się Michael Corleone. Są ludzie, którzy zapłaciliby za tę informację. Ale wtedy pana córka straciłaby ojca…

***

Czyż nie jest prawdą, że największe nieszczęścia przynoszą czasem nieprzewidziane korzyści?

***

Nigdy nie pozwalaj nikomu spoza rodziny wiedzieć, co myślisz.

***

Matki są jak policjanci. Zawsze wierzą w najgorsze.

***

Pracowałem całe życie. Dbałem o rodzinę. Nie żałuję. Nie chciałem być marionetką w rękach jakichś ważniaków. Nie mam się czego wstydzić. Ale myślałem, że gdy nadejdzie pora, to ty będziesz pociągał za sznurki. Senator Corleone, gubernator Corleone. Ktoś. Cóż… nie starczyło czasu, Michael. Nie starczyło…

***

Fredo… Jesteś moim bratem i kocham cię. Ale nigdy więcej nie występuj przeciw Rodzinie.

***

Przyjaciół trzymaj blisko ale jeszcze bliżej trzymaj swoich wrogów.

***

Zemsta to potrawa, która smakuje najlepiej, kiedy jest zimna.

***

Mówisz o zemście. Czy zemsta przywróci ci syna? Albo mnie mojego? Wyrzekam się zemsty za syna. Z egoistycznych pobudek. Przez tę aferę z Sollozzem mój najmłodszy syn musiał uciekać z kraju. Chcę zadbać o to, by mógł bezpiecznie wrócić. Oczyszczony z fałszywych zarzutów. Są fałszywe. Jestem przesądny. Jeśli zdarzy mu się nieszczęśliwy wypadek, zastrzeli go policjant, powiesi się w celi więziennej lub uderzy w niego piorun, to będę za to winił… kogoś z obecnych na tej sali. I tego już nie wybaczę. Ale poza tym pragnę przysiąc na dusze moich wnuków, że to nie ja złamię pokój, który tu dziś zawrzemy.

***

To nic osobistego, Sonny. To czysty biznes.

***

Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają.

***

Prawnik ze swą teczką może ukraść więcej niż tysiąc ludzi z pistoletami.

***

Jest to człowiek, który głuchnie, kiedy ktoś mówi mu słowo „nie”. I nie odzyskuje słuchu, dopóki nie odpowiedzą mu „tak”.

***

Pamiętaj – kto zaproponuje spotkanie z Barzinim, jest zdrajcą. Nie zapomnij.

***

Barzini nie żyje. Philip Tattaglia też. I Moe Greene. Strachi. Cuneo. Dziś załatwiam sprawy rodziny, Carlo, więc nie mów, że jesteś niewinny. Przyznaj się, co zrobiłeś. Dać mu drinka. Nie bój się, Carlo. Myślisz, że uczynię siostrę wdową? Trzymałem ci do chrztu syna. Napij się. Wykluczam cię z interesów rodziny. To twoja kara. Jesteś skończony. Polecisz do Vegas. Tom? Masz tam zostać. Rozumiesz? Ale nie mów, że jesteś niewinny. Bo to obraża moją inteligencję. I bardzo mnie złości.

Powyższy artykuł został wyświetlony od 06.02.2024 już 8559 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply