Home » Cytaty » Cytaty z książki Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt

Cytaty z książki Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt

Filmy, seriale, czy książki pełne są kultowych kwestii. Każdy z nas ma swoje ulubione dzieła, które czyta lub ogląda wiele razy. Bohaterowie wypowiadają tam słowa, z którymi możemy się utożsamiać.

Do codziennego języka przeszło już wiele z książki Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt. Sprawdź zestaw, który dla Ciebie przygotowaliśmy i wyślij lub umieść jeden z cytatów na portalach społecznościowych.

Każdy z cytatów z książki Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt możesz wysłać dowolnym komunikatorem (WhatsApp, Telegram, Instagram, czy Messenger). Możesz tez go umieścić na swoim profilu na Facebooku, Twitterze, czy Instagramie.

Cytaty z książki Ginczanka. Nie upilnuje mnie nikt

***

Zuzanna bardzo bała się bicia, ale obrała metodę, że najwięcej zależy jej na włosach. Rzeczywiście miała piękne, długie, czarne. Na śledztwie ciągle je poprawiała. Gestapo to zauważyło i z całym okrucieństwem zaczęli je szarpać, wyrywać. Ciągnęli ją po ziemi za włosy.
***
Temat włosów jest fragmentem intymności kobiet w obozie, ale otwiera zaledwie jej czyściec…
***
Żydów bito i mordowano, ograniczano ich prawa (na przykład do korzystania z publicznej przestrzeni), w połowie lipca nakazano im noszenie opaski z gwiazdą Dawida. Dewastowano żydowskie sklepy, synagogi i cmentarze. 25 lipca 1941 roku rozpoczęła się krwawa akcja ukraińsko-niemiecka, podczas której w krótkim czasie wymordowano ponad dwa tysiące Żydów.

Powyższy wpis został pokazany od 13.07.2023 już 6791 razy! Mamy nadzieje, że nasze sentencje Ci się spodobają.

Leave a Reply